Infrastruktura Silnice Stavebnictví

V Ostravě se bude opravovat několik set metrů dálnice do Polska

Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra
Dálnice D1 v Ostravě. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Zhruba měsíc se v Ostravě bude opravovat několik set metrů dálnice D1 ve směru do Polska. Doprava tam je omezena, pravý jízdní pás bude v přibližně dvoukilometrovém úseku do poloviny listopadu úplně uzavřen. Sdělil to dnes mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Mezi kilometry 356,9 a 357,2 dálnice bude společnost Metrostav pokládat nový povrch. Stavební práce začínají dnes, skončit mají 15. listopadu.

Jízdu po dálnici v Ostravě provázejí omezení a provizorní opravy už zhruba 12 let. Dálnice mezi Ostravou a Bohumínem byla otevřena v roce 2007, už sedm měsíců poté se tam ale dělaly opravy, protože povrch dálnice se na několika místech zvlnil a objevily se i závady na mostech. Už dříve ŘSD uvedlo, že za několik let tam dálnici čeká uzavření a důkladná rekonstrukce za 4,2 miliardy korun.

ČTK

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kkarel

Jediná dálnice na které můžete dostat mořskou nemoc.😀

Jára Šarneský

Velmi rád přispěji kouskem betonu nebo přiložím ruku k dílu

MiKi

Když jde o prachy, tak názory odborníků jdou stranou. Až do smrti mi bude znít památná věta dnes už paní profesorky z VŠB. Do deseti let tu dálnici zboří a budou stavět znovu. Co jsou stavebníkům rady odborníků, když v Brně dostali razítko, že mohou použít 10x levnější odpad, který do dálnice použili. Ale tady za korupci už nikoho nepotrestají………….

PetrD

“ Už dříve ŘSD uvedlo, že za několik let tam dálnici čeká uzavření a důkladná rekonstrukce za 4,2 miliardy korun.“ Ano až se dodělá obchvat F-M tak se vše může svést přes F-M a ČT do Polska, než se ten úsek D1 postaví znovu.

Kodl

Tak to je naprosto skvela zprava (Ironie).

Vlastimil Kocurek

Ano, jiná alternativa není: D1 > D48 Nový Jičín > Příbor > Místek > Frýdek > Český Těšín > Cieszyn. Není to velká zajížďka pro kamiony, ale kapacitně to bude děs.

Laik

Darebáci.

thegrid

Se divim, že na tu opravu nevybrali Eurovii. By položila druhou sinusoidu a vlny by se vyrušily.

Kalanis

Nebo sečetly.Takové domácí Himálaje.

Jiří Kocurek

No právě. To si takhle pluje loď a najednou 30m vlna. To chceme v ČR taky! A když nemáme moře, tak aspoň na silnici https://www.youtube.com/watch?v=2ylOpbW1H-I

Bertik

Eurovie by uz u nas nemela postavit ani psi boudu

Vizionář

Nechci se Eurovie zastávat, pravidelně ji padají gabiony na Prodloužené Rudné, jenže také na tomto měl část viny projektant, stejně jako na D1 přes Ostravu.
Tuto dálnici začala stavět dnes již neexistující společnost ODS – Dopravní stavby Ostrava (ano, tak darebáci, jako ta politická strana) a během výstavby se účelně nechali koupit Eurovií, když už věděli, jaký mají průser. Po majitelích této soukromé firmy se slehla zem.