Letectví

Kvůli nákladu z Číny v Ostravě poprvé přistál dreamliner

Boeing 787-9 společnosti Neos v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT Spotters
Boeing 787-9 společnosti Neos v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT Spotters
Nákladní letecká doprava se v Ostravě poslední rok překonává osobní.

Letiště Ostrava dnes zažilo malou premiéru. Poprvé v historii na něm přistál Boeing 787 Dreamliner.

Šlo konkrétně o Boeing 787-9 registrace EI-NUA, se kterým létá italská letecká společnost Neos. Na palubě osobního letadla byla nákladní zásilka původem z Číny. Letadlo sice přiletělo z Verony, před odletem do Ostravy ale letělo z Pekingu. Po vyložení nákladu odletělo letadlo zpět do Itálie. Letadlo si objednala společnost EGT Express, která stojí za velkou částí nákladní letecké dopravy v Ostravě.

Přílet dreamlineru s nákladem ukazuje, že v Ostravě se poslední rok výrazně více daří leteckému cargu než osobní dopravě. Po pravidelných linkách DHL a UPS a velmi častým letům Uzbekistan Airways Cargo v únoru začala do Ostravy z Asie létat také společnost Maleth Aero.

Letiště Ostrava loni zaznamenalo nejvíce odbaveného zboží v historii. V nákladní dopravě pomohl letišti import zdravotnického materiálu při první vlně pandemie. V září byla otevřena pravidelná nákladní linka UPS do Kolína nad Rýnem, která doplnila už dříve zavedené lety do Lipska a Číny.

 

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
rostak

dobry den a je tak velky problem priznat za jakym ucelem nas navstivilo tak vzacne letadlo ..a co dobreho nam dovezlo ..

PetrPan

na tvoje zelanie redakcia ako bonus prida mena pilotov a stewardiek… Alebo cakas ze redakcia ma k dispozicii nakladovy list ?? omg… trochu rozumu

JanS

Nevím, kdo jste „vy“ a co to letadlo převezlo vám, ale rozhodně s ním přiletěli kapříci do těch správných kapes 🙂

JanS

Ať žije Nouzový stav, díky kterému existují všechny tyhle StBákovy pochybné kšefty bez výběrových řízení, placené z daní nás všech.

Aneb řídit stát jako firmu, která mi nepatří…

JanS
JanS

Za co ty mínusy, StBáčci?
To se tak stydíte za to, kdo vás platí…?

Martin Csabo

Letiště OSR má narozdíl od jiných českých letišt mimo PRG smysl, mají tam JOB Air Technic a cargo je na tom velmi dobře. Myslím že by i letiště BRQ bylo schopné takto rozjíždět cargo tam je ale problém že je kousek odtamtud VIE která má cargo už dávno ve skvělé kondici

Wartas

Uz to zavrete, akorat zbytecne TMA zabira pul Beskyd.

JaB

Skvělé fotografie z týmu LKMT spotters a také vřelé díky autorovi za tento článek, pro širokou veřejnost možná ani ne, ale pro letiště a jeho fanoušky jde o velký uspěch : – ))

JanS

Ale že tento „úspěch“ platí občané tohoto státu ze svých daní, jako xx dalších Babišových a Hamáčkových kšeftů, to je vám evidentně jedno.

Hlavně, že je na co se koukat, že ANO….

Romeo

Co to plácáte za hlouposti?:))

Permonik

Ten fotograf je placený hnutím ANO?