V Ostravě havaroval trolejbus, pět lidí se zranilo

Nehoda trolejbusu v Ostravě si vyžádala pět zraněných. Foto: HZS MSKNehoda trolejbusu v Ostravě si vyžádala pět zraněných. Foto: HZS MSK

Na místo zamířil i vyprošťovací speciál hasičů.

U stadionu Bazaly v Ostravě havaroval v neděli ráno trolejbus. Vozidlo z dosud nezjištěných příčin narazilo do sloupu veřejného osvětlení a skončilo částečně na chodníku. Nehoda si vyžádala pět zraněných včetně řidiče. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče trolejbusu negativní.

Jak uvedl Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut před devátou hodinou ranní. Na místě zasahovaly v první fázi profesionální jednotky ze stanic Slezská Ostrava a Fifejdy. Hasiči pomohli s transportem zraněných, provedli protipožární opatření a zabezpečili místo nehody. K zásahu byl následně povolán také vyprošťovací speciál Mercedes Bison z centrální stanice HZS MSK v Zábřehu, který se po vyšetření nehody postaral o vyproštění a odtah.

Havarovaný trolejbus jel na lince 108, jednalo se o nízkopodlažní Solaris Trollino 12 AC vycházející z dvanáctimetrových autobusů Solaris Urbino polského výrobce Solaris.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO ostrava
22 komentářů