LOT 3a leaderboard

Solaris vyhrál další zakázku na kloubové autobusy na CNG pro Ostravu

Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: SolarisKloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris

Polský výrobce autobusů Solaris získal další velkou zakázku v Česku. Po nedávném kontraktu na 18 autobusů na zemní plyn pro

Polský výrobce autobusů Solaris získal další velkou zakázku v Česku. Po nedávném kontraktu na 18 autobusů na zemní plyn pro České Budějovice dodá 10 kloubových autobusů na stejný pohon také do Ostravy.

Vítězství Solarisu vyplývá z informací ve věstníku veřejných zakázek. V soutěži byla podle informací na profilu zadavatele ještě společnost Zliner zastupující autobusy Iveco.

Cena autobusu měla v hodnocení váhu 70%, zbytek připadl na hospodárnost provozu, ceny náhradních dílů a další parametry. Solaris v soutěži požadoval méně, než Zliner: za deset autobusů chtěl 86,8 milionů korun, Zliner 89,3 milionů. Ostrava na nákup použije peníze z Integrovaného regionálního operačního programu.

Podle mluvčí Dopravního podniku Ostravano Karolíny Ryckové má desítka autobusů dorazit příští rok. „Určovat, na které linky budou linky nasazeny, je v tuto chvíli předčasné,“ dodala Rycková.

DPO má ve flotile 288 autobusů, z toho 105 jich jezdí na CNG. Dopravce aktuálně soutěží ještě dalších 40 autobusů na CNG o délce 12 metrů, běží také soutěž na 40 nových tramvají.

Tagy dopravní podnik ostrava Solaris
2 komentáře