Autobusy Doprava ve městě

Solaris vyhrál další zakázku na kloubové autobusy na CNG pro Ostravu

Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris
Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris

Polský výrobce autobusů Solaris získal další velkou zakázku v Česku. Po nedávném kontraktu na 18 autobusů na zemní plyn pro České Budějovice dodá 10 kloubových autobusů na stejný pohon také do Ostravy.

Vítězství Solarisu vyplývá z informací ve věstníku veřejných zakázek. V soutěži byla podle informací na profilu zadavatele ještě společnost Zliner zastupující autobusy Iveco.

Cena autobusu měla v hodnocení váhu 70%, zbytek připadl na hospodárnost provozu, ceny náhradních dílů a další parametry. Solaris v soutěži požadoval méně, než Zliner: za deset autobusů chtěl 86,8 milionů korun, Zliner 89,3 milionů. Ostrava na nákup použije peníze z Integrovaného regionálního operačního programu.

Podle mluvčí Dopravního podniku Ostravano Karolíny Ryckové má desítka autobusů dorazit příští rok. „Určovat, na které linky budou linky nasazeny, je v tuto chvíli předčasné,“ dodala Rycková.

DPO má ve flotile 288 autobusů, z toho 105 jich jezdí na CNG. Dopravce aktuálně soutěží ještě dalších 40 autobusů na CNG o délce 12 metrů, běží také soutěž na 40 nových tramvají.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
a8n
Host
a8n

10 autobusů bych označil spíš za menší zakázku.

Patrik
Host
Patrik

Titulek je značně zavádějící. V Ostravě už 15 kloubových autobusů na plyn od Solarisu jezdí. Rozdíl je v tom, že současné vozy mají karoserii Urbino III. generace, nové vozy mají mít karoserii newUrbino (někdy též označovanou jako Urbino IV. generace).

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll