LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

V Německu zastavilo počasí dálkovou dopravu, vichr zastavil i vlaky z Děčína do Drážďan

Jednotka ICE 4. Foto: SiemensJednotka ICE 4. Foto: Siemens

Podle oznámení Deutsche Bahn byla dnes kvůli počasí zastavena veškerá dálková doprava na území Německa. Dálkové vlaky EuroCity z Prahy

Podle oznámení Deutsche Bahn byla dnes kvůli počasí zastavena veškerá dálková doprava na území Německa. Dálkové vlaky EuroCity z Prahy do Berlína a Hamburku jezdí v současné chvíli pouze do/z Drážďan. Omezena může být také regionální doprava. Popadané stromy hlásí i české lokálka, stojí rovněž doprava mezi Děčínem a Drážďany, neboť mezi Bad Schandau a Drážďany je porucha trakčního vedení. Místo vlaků jezdí autobusy.

„Na území ČR jsme zaznamenali první případy spadlých stromů, před kterými zastavily naše osobní vlaky. První případy se staly v horských a podhorských oblastech na lokálních tratích v Krušných horách a Jizerských horách a na Šumavě,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Celkem dráhy registrovaly ve 20:00 deset mimořádností kvůli větru a překážkám na trati. Neprůjezdný je například úsek Vojtanov – Bad Brambach nebo Aš – Hof.

„Veřejnost žádáme, aby v souvislosti s aktuálně se zhoršujícím počasím a nástupem orkánu Friederike sledovala vývoj počasí a situaci v provozu na železnici,“ doplnil Šťáhlavský. Dráhy se na silný vítr a chumelenice připravují už od středy.

Tagy České dráhy kalamita Německo počasí
4 komentáře