Infrastruktura Železnice

V Německu zastavilo počasí dálkovou dopravu, vichr zastavil i vlaky z Děčína do Drážďan

Jednotka ICE 4. Foto: Siemens
Jednotka ICE 4. Foto: Siemens

Podle oznámení Deutsche Bahn byla dnes kvůli počasí zastavena veškerá dálková doprava na území Německa. Dálkové vlaky EuroCity z Prahy do Berlína a Hamburku jezdí v současné chvíli pouze do/z Drážďan. Omezena může být také regionální doprava. Popadané stromy hlásí i české lokálka, stojí rovněž doprava mezi Děčínem a Drážďany, neboť mezi Bad Schandau a Drážďany je porucha trakčního vedení. Místo vlaků jezdí autobusy.

„Na území ČR jsme zaznamenali první případy spadlých stromů, před kterými zastavily naše osobní vlaky. První případy se staly v horských a podhorských oblastech na lokálních tratích v Krušných horách a Jizerských horách a na Šumavě,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Celkem dráhy registrovaly ve 20:00 deset mimořádností kvůli větru a překážkám na trati. Neprůjezdný je například úsek Vojtanov – Bad Brambach nebo Aš – Hof.

„Veřejnost žádáme, aby v souvislosti s aktuálně se zhoršujícím počasím a nástupem orkánu Friederike sledovala vývoj počasí a situaci v provozu na železnici,“ doplnil Šťáhlavský. Dráhy se na silný vítr a chumelenice připravují už od středy.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František

Opravdu stojí dálkové vlaky v celém Německu, nebo jen v některých oblastech na některých úsecích? Jezdí expresy od nás až do Drážďan, nebo mezi Děčínem a Drážďany nejezdí (byť nahrazeny autobusy)? Jak s tím souvisí „české lokálka“? Že třeba od nás do Poustevny i Dolního Žlebu je počasí v pohodě a za hranicí v Německu je provoz zcela zastaven, jak jsem se dočetl jinde?

Petr

Kdyby Ministerstvo dopravy dalo pravomoc zastavit provoz z důvodu ochrany cestujících a zaměstnanců, bylo by vše jednodušší

František Vaněk

Ministerstvo se na vás, víte co … .

František

To je otázka. Jak je vidět ze silnic, lidem záleží nejdřív na přemístění se a pak až na zdraví. Ovšem, kde je větší riziko, dala by se nařídit pomalá jízda, při větším ohrožení zastavení provozu – kdyby na tom lidem záleželo, nejen na ministerstvu.