egoe-plus
Autobusy

V Mostě začnou jezdit nové autobusy SOR, většinu už firma převzala

Autobus SOR NS12. Foto: Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova
Autobus SOR NS12. Foto: Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova převzal první čtyři z pěti autobusů SOR NS 12. Dopravce to oznámil na svém facebookovém profilu.

Jde o autobusy SOR NS 12, které dopravní podnik kupuje podle smlouvy v registru smluv za 25,6 milionu korun.

Pátý autobus bude příští týden představen na pražském veletrhu CzechBus. „Jedná se o zcela nové modely autobusů od společnosti SOR Libchavy s novým konstrukčním řešením karoserie a interiéru splňující požadavky pohodlné přepravy a zároveň i nejpřísnější emisní normy EURO 6,“ popsal dopravní podnik na svém facebooku.

**Dopravní podnik pořídil pět nových autobusů MHD**MOST, LITVÍNOV (22. 11. 2019) – DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a…

Gepostet von DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova, a.s. am Freitag, 22. November 2019

Vozy jsou vybaveny vnitřním kamerovým systémem včetně čelní kamery a USB porty pro dobíjení drobné elektroniky. Všechny nové autobusy budou nasazeny na linky městské hromadné dopravy v Mostě.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JirkaM

Jaké pako vymyslí USB do autobusu MHD? O kolik to zařízení za tu krátkou dobu cestující nabije? O 3%?? Tu energii a peníze které na to vynaložili mohli dát jinam.

Gajda

To má být ta nová éra, kdy už to bude fakt autobus? Podle mě pořád ne, jak to vypadá zvenku, to budiž, ale uvnitř je to prostě pořád katastrofa, zlatej Urbanway

Poudy

Nechápu ty mínusy co jste dostal. Opravdu je to děsně jak zevnitř, tak zvenku. Při představě, že tenhle klenot bude vraždit Česká města odhadem do nějaké poloviny století mi běhá mráz po zádech.

Tomáš V.

Klenot 😆💩 Výborně napsáno!

Sitgestravel

Jak bych se vyjadril. Pan reditel dopravniho podniku asi MHD nevyuziva. Z obrazku je patrne, ze vzhledem ke svym proporcim se sotva vejde na sedadlo a do prostoru pro nohy sediciho, v podstate zabere dve sedadla. Ubozi cestujici, kteri budou jim zakoupene vozy pouzivat, se tam vtesnat budou muset a jeste budou mit vedle sebe dalsiho cestujiciho. Pan reditel by mel vozy vybirat i podle vnitrniho usporadani. A co se tyka designu, je to takove cinske.

A.R.

Na co jsou těm diletantům nové autobusy, když jim každý rok klesá počet přepravených cestujících? Poté, co zrušili víkendovou jízdenku pro 2 osoby za 120 Kč a nenabídli jinou alternativu, na ně peču.

PetrB

Jedina alternativa, pri zavreni obou oci, je jednodenni DUK za 130 Kc pro jednu osobu nebo pro dva dospele a dve deti za 220 Kc anebo pro max. pet osobbez omezeni veku za 330 Kc.

michal

Pro děti, důchodce, studenty a ZTP je za 32 korun, což je velice zajímavá nabídka.

vetchý stařík

Ano, v minulosti jsem ji občas využíval k projížďkám „turistických linek“ v Ústeckém kraji, a bylo to výhodné, i když dříve ještě neexistovaly státní slevy – letos, kdy je to vlastně cena půllitru nějakého lepšího piva, ovšem už kvůli špatně zkoordinovaným jízdním řádům nebylo možno dělat takové okružní cesty, jak tomu bývalo v minulosti, a ta nepovedená koordinace se, bohužel, z velké míry přenesla i do nového GVD pro příští rok.

A.R.

To já vím, taky jsem to takhle zkoušel. Ale to není moc dobrá alternativa. Celkem 440 Kč, sice pro oba a na celý kraj, ale nechci se z Mostu a Litvínova hnout dál. To jsou oproti 120 Kč minimálně tři obědy. Pokud pojedu z Mostu pryč, koupím si jízdenku ČD s IN50. Nebo tam prostě nebudeme přes noc a tím pádem se nám jízdenka za 220 Kč vyplatí. Fakt nechápu, co je teď složitého na tom vytisknout u řidiče jízdenku za 120 Kč. Zajímavé je, že Děčín má aspoň jednodenní jízdenku. Ale velká města jako Teplice, Chomutov nebo Most nic… Číst vice »

PetrB

Vyjádření Dopravního podniku je natolik zkostnatělé tak jako je sám tento dopravce 😂
Mimochodem v současné době je vypsáno tímto dopravcem další výběrové řízení na 4 ks autobusů standardní délky (12M). Takže přibudou další kusy…

Anonym ze severu

Přesně, to lidi přeci ocení nejvíc 😂

Jiří

Oni nebudou mít klimu cha chá 😅

AAA

To se spojili se Solarisem nebo to jenom obšlehli?

Jussi

Který Solárko měli obšlehnout?

noerf

AAA: SOR NS 12 má design od pana Kotase. Ale kde bral inspiraci on?

Moza14

V nějaké psychotropní látce. Exteriér pěkně hnusnej (IMHO), vnitřek ale zcela objektivně na úrovni Karos z přelomu 80/90. let…

Poudy

V Indii?

IBM

Chudáci…

Partneři


Czechtoll

pst
podcast