dpp

V Mladé Boleslavi usadili novou lávku přes Jizeru, třetinu platí automobilka

Usazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Chládek & TintěraUsazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Chládek & Tintěra

Lávka bude kompletně zprovozněná v květnu.

V Mladé Boleslavi finišuje jedna z největších městských investic za poslední rok. Včera došlo k usazení konstrukce nové lávky přes Jizeru v těsném sousedství železničního mostu. Lávka pro pěší a cyklisty propojí areál Krásné louky s pravým břehem Jizery a vývojovým centrem Škody Auto. Lávka je součástí proměny celého území za 75 milionů korun.

Na most přispěl Nadační fond Škoda Auto částkou 26 milionů korun. Další výdaje z celkových nákladů ve výši téměř 74,5 milionu Kč pokryjí dotace z Evropské unie a prostředky statutárního města Mladá Boleslav.

Kompletní dokončení lávky má být hotové do konce května. Síť cyklostezek, které vedou směrem k loděnici, na Ptáckou ulici i od lávky po Krásné louce na druhou stranu směrem po proudu řeky, bude hotova dříve.

Autorem přemostění je architekt Josef Pleskot. Budované cyklostezky představují další velký krok k plánovanému postupnému propojení Krásné louky a parku Štěpánka.

Podle šéfa odborů Škody Auto Jaroslava Povšíka u myšlenky vzniku nové lávky a nábřežní cyklostezky stáli zaměstnanci automobilky, kteří chtěli bezpečnější a rychlejší cestu do práce nebo zpět domů. „Beru to ale jen jako začátek polidštění celé lokality kolem Jizery směrem k bývalé Akumě. Těším se, že za několik let budeme stát o několik set metrů dále a zahajovat stavbu tzv. povodňového parku, který zvýší rekreační funkci Jizery a škodovákům i jejich rodinám přinese další příležitost kvalitního trávení volného času,“ řekl loni při zahájení stavby Povšík.

Usazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Mb-net.czUsazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Mb-net.czUsazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Chládek & TintěraUsazování nové lávky přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Chládek & TintěraVizualizace nového mostu přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: ExconVizualizace nového mostu přes Jizeru v Mladé Boleslavi. Foto: Excon
Tagy Greenway Jizera Mladá Boleslav Škoda Auto
9 komentářů