umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Infrastruktura Železnice

V Mladé Boleslavi nejezdí neplánovaně tři dny vlaky kvůli opravě mostu

Regionova ve stanici Mladá Boleslav hlavní nádraží. Foto: Jan Sůra
Regionova ve stanici Mladá Boleslav hlavní nádraží. Foto: Jan Sůra

Až do této soboty bude v Mladé Boleslavi mezi stanicí hlavní nádraží a Mladá Boleslav město přerušen provoz vlaků. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) provoz zastavila na žádost stavební firmy, která ve městě opravuje nadjezd přes trať. Důvodem je bezpečnost provozu. Omezení se dotkne desítek spojů.

Provoz stojí na regionální trati číslo 064, která spojuje Mladou Boleslav a Starou Paku. Trať odbočuje z tratě Praha-Turnov z mladoboleslavského hlavního nádraží a vede dále přes Mladou Boleslav město na Řepov. Všechny vlaky nahrazují autobusy.

Podle stránky ČD Mimořádnosti výluka potrvá do 3. srpna.

Na začátku rekonstrukce mostu se ukázalo, že na jeho konstrukci chybějí dvě konzole, které drží plynové potrubí. „Když se do mostu začalo vrtat, tak ty zbývající konzole začaly být nestabilní,“ řekla ČTK mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková. Provoz na trati byl proto z bezpečnostních důvodů přerušen, hrozil totiž pád zbývajících konzolí.

Podle Charouskové firma na místo v pátek přiveze nové konzole, které nahradí dvě chybějící. „V sobotu se namontují a přijde statik, v neděli pak budou práce pokračovat standardně dál,“ dodala Charousková. Výluka přišla v době, kdy je ve Škodě Auto celozávodní dovolená a není tak ohroženo vlakové zásobování automobilky stejně jako export hotových aut po železnici.

Mladá Boleslav opravuje silniční nadjezd v lokalitě zvané U Měštáků, jde o most spojující ulice Laurinova, Mjr. Frymla a Havlíčkova, jedná se o důležitý dopravní uzel ve městě.

Rekonstrukce mostu si vyžádá investici zhruba 30 milionů korun. O špatném stavu objektu město ví dlouho, nový posudek ale potvrdil, že most je v havarijním stavu a oprava je nezbytná.

ČTK

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Výluk s takovou (a často mnohem rozsáhlejší) NAD bývá v Mladé Boleslavi každoročně několik, takže na tom nevidím nic pozoruhodného, co vůbec stojí za řeč – tam už to umějí …

Marián Pískala

„Trať odbočuje z koridoru Praha-Turnov“

Niečo o čom neviem? 🤔

Jan Sůra

Začali jsme dnes odebírat zprávy ČTK, abychom měli více času na vlastní zpravodajství v naději, že ty texty nebudeme muset editovat. Někdy se chybička vloudí:-)

Kuba

Tak si ještě opravte, že Mladá Boleslav město je taky stanice.

Petr

Od kdy je Praha Turnov koridor?

XXXD

Asi od doby, kdy potřebovala SŽDC vykázat činnost a tak označila trať Praha – Turnov za koridor.

Jiří Kocurek

Plus za koordinaci stavby, aby to vyšlo na celozávodní a de facto celoměstskou dovolenou. Druhé plus za to, že si o zastavení provozu řekli, když zjistili problém. Třetí plus za to, že jim bylo vyhověno a nemuseli čekat půl roku na vyřízení žádosti.

MildaIV

Teď už jenom, aby to dobře opravili.

železničář v důchodu

Právě proto to přece deklarovali jako „zjištěný havarijní stav“, nemyslíte?