V metru zbývá pokrýt signálem jedenáct stanic, poslední bude Jiřího z Poděbrad

Pražské metro. Autor: DPPPražské metro. Autor: DPP

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chce dalších deset stanic pokrýt ještě letos. 

Cestující v pražském metru mohou telefonovat a „datovat“ v dalších čtyřech stanicích: Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Kobylisy. Mobilním signálem tak už je pokryto 50 z 61 stanic. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chce dalších deset stanic pokrýt ještě letos.

„Poslední bude stanice Jiřího z Poděbrad, kde signál LTE a 5G zavedeme po dokončení chystané modernizace stanice,“ uvedl mluvčí DPP Daniel Šabík. Kompletní modernizace stanice Jiřího z Poděbrad za 1,3 miliardy začne v příštích týdnech a potrvá 2,5 roku.

DPP pracuje na pokrytí stanic a přilehlých tunelů od roku 2018. Spolupracuje přitom s konsorciem operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společností CETIN.

Pokrytí tunelů spočívá v instalaci přibližně pět centimetrů tlustého kabelu, který se postupně rozvádí v celé síti metra s výjimkou nejnovějších stanic trasy A⁠ Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. V tomto úseku byla technologie umožňující telefonování a datové připojení instalována už během výstavby.

Práce probíhají po ukončení provozu. Na výstavbu sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně dva měsíce.

Tagy dpp pokrytí metra mobilním signálem
11 komentářů