egoe-plus
Doprava ve městě Tramvaje

V Liberci se srazily dvě tramvaje, jedna zůstala na boku. Řidič je lehce zraněný

Srážka tramvají v Liberci v Dolním Hanychově.
Srážka tramvají v Liberci v Dolním Hanychově.

Ke srážce dvou tramvají došlo dnes ráno před šestou hodinou v Liberci – Dolním Hanychově. Na první pohled hrozivě vypadající nehoda se obešla bez zranění: jedna tramvaj byla zcela prázdná, ve druhé byli čtyři cestující.

K nehodě jsme nevyjížděli, protože nebyli žádní zranění,“ potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle vyjádření policejního mluvčího Vojtěch Robovského pro ČTK byl lehce zraněn řidič jedné z tramvají.

Provozního ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Ludvík Lavička uvedl, že k nehodě došlo před šestou ráno.

Vážení cestující,ℹ️provoz na tramvajové trati do Hanychova byl v 10:00 obnoven. Následky nehody jsou již odstraněny.

Gepostet von Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou am Mittwoch, 4. Dezember 2019

Provoz tramvají od Rybníčku do Horního Hanychova byl čtyři hodiny zastaven, až do odstranění tramvají z kolejí jezdila náhradní autobusová doprava. Provoz byl obnoven po desáté hodině.

 

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

T trojjky ti opravovat nebodou

blábol

Jo, kdyby tam bylo ETCS :-)))))

liposh

I tramvajky občas potřebují udělat „hají“

Jakub K

Vážení cestující,
z důvodu vážné dopravní nehody dvou tramvají v Dolním Hanychově. K nehodě jsme nevyjížděli, protože nebyli žádní zranění,“ potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

BND30

Důležité je, ať je řidič brzo fit a obě tramvaje zase rychle v provozu. Vypadá to takhle z dálky, že řidič soupravy jedoucí na obratiště se mohl domnívat, že „zebra“ bude ještě chvíli stanicovat a může tak bezpečně zahájit odbočování (a je otázkou, zda dával znamení o změně směru jízdy) a řidič zebry se tak úplně nevěnoval řízení, když to i s rozjezdem trefil až do zadního vozu…ono je to ale od označníku jen 15m. Původně jsem se domníval, že z toho může vypadnout varianta, že ten potrefený nechtěl na obratiště, jen si nevšiml přehozené výhybky a překvapení byli oba…což… Číst vice »

Cestující LBC MHD

Nebo si myslel, že to není dvojče, a pak už to neubrzdil. Každopádně, tramvaj jde do šrotu. Nebudou někde vyřazovat T3, v Liberci by určitě teď měli zájem.

Luděk

Mě napadá ještě jiná varianta řidič který jel směrem na Fugnerku dát znamení ať zajede na konečnou a začal si kontrolovat dveře aby v nich někoho nepřivřel a když vrátil pohled na situaci před vozem se mohl chybně domnívat že Ačko už projelo a před sebou vidí Bčko a tak se začal rozjíždět dokud se mu nezjevilo skutečné Bčko

Jiří Kocurek

Coby? Náhradní díl: Vozová skříň. Výrobce KOS Krnov a.s. A vůbec nevadí, že náhradní díl bude o 1,1 m delší.

Yellowhammer

To je tygr, konkrétně Bílí Tygři Liberec 😂

Rochličák

Obávám se, že vůz číslo 77 už dojezdil, že to schytal rám i výzbroj a že už se ho opravit nevyplatí. Je to škoda, patřil k těm zachovalejším, ale tak už to v životě chodí a hlavní je, že nepřišli k újmě cestující. Pro dopravní podnik to znamená komplikaci, měli by vyřazovat vozy k novostavbám a ty následně zprovozňovat, místo toho neustále řeší bouračky a vozovna se zatím plní různě rozebranými tramvajemi. Dočkáme se alespoň zprovoznění některých olomouckých progressů? Co se příčin nehody týče, mám podobný pocit jako kolega BND30, chtělo by to samozřejmě před nějakými soudy dobře znát situaci… Číst vice »

Jindra

Správně.Nešířit fámy a ubohé výplody typu Cestující LBC MHD.