LOT 3a leaderboard

V Liberci na průtahu mizí most ze 70. let, omezení jsou na obou koncích města

Demolice mostu na silnici I/35 v Liberci - Doubí. Foto: ŘSDDemolice mostu na silnici I/35 v Liberci - Doubí. Foto: ŘSD

Během víkendu se zcela uzavře provoz pod mostem.

Na okraji Liberce začala demolice mostu na silnici I/35 ve směru od Turnova v Doubí u sjezdu k Makru. Řidiče na silnici i pod ní kvůli tomu čeká dlouhé omezení až do podzimu.

Uzavírka začala minulý týden, v těchto dnech začala samotná demolice. „Do soboty 17.4. je doprava pod mostem řízena semafory (kyvadlově). Od soboty 17. 4 do 21. 4. je pod mostem naplánovaná úplná uzavírka. Na silnici I/35 je sveden provoz do dvou jízdních pruhů,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic na svých stránkách.

Silnice I/35 bude letos několik měsíců rozkopaná na obou stranách města, od března trvají opravy povrchu na výjezdu ve směru na Chrastavu. V případě sjezdu v Doubí je provoz sveden kompletně na most ve směru do Prahy.

Most postavený v 70. letech minulého století byl na hranici životnosti. Důvodem je koroze betonu a výztuže v nosnících a vážný stav obou krajních opěr. Po mostě se jezdí od roku 1973, po demolici stavaři postaví nový. Po dokončení této akce by měla začít v roce 2022 velká oprava mostu na průtahu Liberce o zhruba dva kilometry dál.

Zakázku za 50,9 milionu korun získalo sdružení firem Eurovia CS a Brex. ŘSD vyjde stavba výrazně levněji, než se očekávalo. Původní rozpočet byl 93 milionů korun, soutěž deseti firem stlačila cenu na téměř polovinu.

Tagy I/35 liberec Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam
11 komentářů