V Kanadě může opět létat Boeing 737 MAX. WestJet je vrací do provozu už ve čtvrtek

Boeing 737 MAX 8 společnosti WestJet. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.comBoeing 737 MAX 8 společnosti WestJet. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.com

Kanada je třetí velkou zemí, která schválila opětovný provoz 737 MAX.

Kanada je další zemí, kde mohou začít létat Boeingy 737 MAX. Tamější ministerstvo dopravy včera po dlouhé revizi schválilo provoz těchto letadel, která byla v Kanadě uzemněna 22 měsíců.

Rozhodnutí úřadu znamená, že letoun mohou používat v kanadském vzdušném prostoru jak místní dopravci, tak zahraniční například pro přelet. V sousedních Spojených státech amerických byl provoz povolen už loni v prosinci. S letadlem se již létá také v Brazílii a Mexiku. Aktuálně s ním létají zatím tři dopravci: GOL, Aeromexico a American Airlines.

V Kanadě má uzemněné letouny ve flotile WestJet, Sunwing a Air Canada. WestJet oznámil, že letadlo nasadí pravděpodobně už ve čtvrtek na trasu mezi Torontem a Calgary. Air Canada plánuje nasazení od února na linky mezi Torontem a Halifaxem, Montrealem, Ottawou, Edmontonem a Winnipegem. Sunwing dosud neuvedl, kdy s letadly opět vzlétne.

„Za posledních dvacet měsíců jsme provedli velmi důkladné hodnocení bezpečnosti tohoto letadla. Všem bezpečnostním požadavkům, které naši experti požadovali, bylo vyhověno,“ řekl ministr dopravy Omar Alghabra.

V Evropě zatím Boeingy 737 MAX létat nesmějí. Evropská agentura pro bezpečnost letectví EASA sice loni tvrdila, že povolení vydá do konce roku, avšak stále se tak nestalo.

Tagy Air Canada Boeing 737 MAX Kanada Sunwing westjet
7 komentářů