V Jablonci začal provozovat MHD nový dopravce, jedinou komplikací je odbavovací systém

Autobus Umbrelly v Horním Maxově. Foto: UmbrellaAutobus Umbrelly v Horním Maxově. Foto: Umbrella

Provoz s novým dopravcem vyjde město levněji než dosud.

Cestující v Jablonci nad Nisou dnes zažívají malou dopravní revoluci. Na linky městské hromadné dopravy dnes poprvé vyjela společnost Umbrella Coach & Buses, která převzala provoz po společnosti BusLine MHD Jablonecko. Provoz zatím začal bez větších problémů, hlavní komplikací jsou ne zcela fungující odbavovací systémy.

„Kromě jednoho zamrzlého autobusu na Maxově, který jsme hned nahradili záložním, jezdíme zatím bez problémů. Jedinou komplikací je odbavovací systém, vozili jsme lidi zadarmo,“ řekl jednatel Umbrelly Pavel Steiner. S odbavovacím systémem nemá dopravce nic společného, jeho dodání je věcí Jablonecké dopravní a společnosti EM-test.

Průběh prvního dne provozu sleduje na svém twitterovém účtu Vojtěch Přichystal.

Umbrella v Jablonci nasadí celkem 26 autobusů Mercedes Benz Citaro II a III a čtyři vozy Mercedes Benz Sprinter City. Jde o autobusy většinou do pěti let stáří, které dopravce přivezl ze západoevropských měst.

Součástí změn je i zavedení nové linky 103 Paseky – Horní Proseč. Ta přinese i přímou obsluhu nemocnice. Ve směru z centra bude zastávka přímo v nemocničním areálu, ve směru zpět v blízkosti heliportu – zastávka Nemocniční. Nové bude přímé spojení Kokonína a Vrkoslavic s poliklinikou, poštou, obchodním centrem Central a nemocnicí linkou 105.

Jablonec a okolní obce by přechodem k novému dopravci měly výrazně ušetřit. Dosud se v Jablonci nad Nisou jezdí za 53 korun za kilometr, Umbrella nabídla 44,56 Kč.  Jde o ceny bez započítání tržeb z jízdného. Současně došlo k velkému zkvalitnění vozového parku.

Tagy Jablonec nad Nisou MHD Jablonec nad Nisou Top Umbrella Coach & Buses
54 komentářů