umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

V Jablonci končí po dvou letech omezení na Podhorské, lešení zmizí do večera

Omezení v Podhorské ulici. Foto: Liberecký kraj
Omezení v Podhorské ulici. Foto: Liberecký kraj

Přes dva roky byl omezen provoz v Jablonci nad Nisou na jedné z hlavních ulic kvůli podpůrnému systému, který držel stabilitu budovy Střední školy řemesel a služeb. Od dnešního večera by měla být Podhorská ulice opět průjezdná bez omezení.

Liberecký kraj oznámil konec omezení v tiskové zprávě. Od 4. ledna letošního roku je silnice v této části zcela uzavřená. V budově střední školy vzniká další Centrum odborného vzdělávání Libereckého kraje. „Demoliční firma již ocelové konstrukce odstranila a po následném úklidu bude možné projet celou ulicí bez omezení. Konkrétně od neděle 17. ledna ve večerních hodinách,“ uvedl kraj v tiskové zprávě.

Stavba centra odborného vzdělávání je aktuálně jedním z nejproblematičtějších projektů Libereckého kraje. V listopadu 2018 se při stavbě zřítila část zdi, podle statika byly příčinou zřejmě špatně odvedené práce na úpravách budovy v 80. letech. Podle odborných posudků vedly k havárii chyby na straně projektanta, stavební firmy i technického dozoru. Kraj zvažoval, že školu zbourá, nakonec se rozhodl opravu dokončit i za cenu vyšších nákladů. Došlo ke zpevnění budovy šesti mohutnými ocelovými věžemi a vnitřními vzpěrami, rozpočet stavby se navýšil ze 104 milionů korun na více než dvojnásobek.

Návrat autobusů na původní trasu

Dobrou zprávou je, že se podařilo ocelové věže i přes nepřízeň počasí sundat ve velice krátkém čase. Smluvní termín byl s firmou stanoven do 24. ledna 2021, ale díky profesionálnímu přístupu společnosti se povedl termín zkrátit o jeden týden. Jsem rád, že mohou řidiči projet Podhorskou ulicí bez dalších omezení,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj žádá řidiče, aby nenechávali řidiči svá vozidla v Podhorské ulici zaparkovaná. Komunikace totiž bude od neděle 17. ledna sloužit svému původnímu účelu a nebude ji možné využívat k odstavení automobilů.

Na své standardní trasy se po znovuotevření silnice vrací od pondělí 18. ledna také autobusy, a to konkrétně č. 102, 108 a 116 se zastávkami Podhorská a Podhorská–Vikýř. Náhradní zastávka v ulici 5. května u parčíku naproti základní škole je zrušená.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jindra

Podhorská ulice ve mně vyvolává vzpomínku na dětství. Byly zde položeny koleje, po kterých jezdily tramvaje linky č. 2, Nádraží – Jablonecké Paseky. Až do roku 1959…

Vojta

Už něco přes tři hodiny je to otevřeno