V centru Děčína začalo růst přístaviště pro malá plavidla, Labe letos dostane další čtyři

Budoucí přístaviště Děčín-Smetanovo nábřeží. Vizualizace ŘVC.Budoucí přístaviště Děčín-Smetanovo nábřeží. Vizualizace ŘVC.

Ředitelství vodních cest začalo tento týden v Děčíně pracovat na „polidštění“ řeky pro malou rekreační plavbu. V centru Děčína u

Ředitelství vodních cest začalo tento týden v Děčíně pracovat na „polidštění“ řeky pro malou rekreační plavbu. V centru Děčína u nábřeží pod městskou knihovnou vznikne přístaviště pro rekreační lodě. Ještě letos pak chce ŘVC na Labi v Ústeckém kraji zahájit stavbu dalších čtyř přístavišť.

Veřejné přístaviště pro návštěvníky města na lodích dosud v Děčíně nebylo. Přístaviště bude tvořit 36 metrů dlouhé betonové plovoucí molo s dřevěnou palubou. Přístup na břeh bude zajištěn pomocí 20 metrů dlouhé lávky. Stavbu provádí Labská, strojní a stavební společnost, náklady činí 23,8 milionu korun. Hotovo má být na podzim. Během stání u přístaviště bude plavidlům k dispozici připojení na elektřinu a pitnou vodu.

„Kromě již realizované stavby přístaviště v Děčíně chceme v letošním roce zahájit práce na dalších čtyřech přístavištích v Ústí nad Labem – Brné, Roudnici nad Labem, Štětí a v Litoměřicích. Není nám lhostejná situace ohledně možnosti tankování pohonných hmot a odběru odpadů, a tak bychom rádi v příštím roce zahájili stavbu servisního centra v Roudnici nad Labem,“ uvedl šéf ŘVC Lubomír Fojtů.

Cílem ŘVC je rozvoj a podpora takzvané malé plavby na Labi, které zatím turistům na vodě ukazuje spíše nevlídnou tvář. Při výstavbě vodní cesty se na malou plavbu nepamatovalo. „Přenocování na dalbách u plavebních komor není právě v pořádku a jinde se musíte strachovat, zda je úvaz bezpečný a loď se neutrhne,“ uvedl již dříve mluvčí ŘVC Jan Bukovský. Investor se přitom netají inspirací Baťovým kanálem, který po zbudování přístavišť zažívá boom půjčování hausbótů.

Přístaviště pro rekreační plavbu na Labi. Pramen: ŘVC

Přístaviště pro rekreační plavbu na Labi. Pramen: ŘVC

Tagy Děčín Labe přístaviště rekreační plavba ŘVC
5 komentářů