Doprava ve městě Infrastruktura Stavebnictví Tramvaje

V Brně začnou po roční opravě trati opět jezdit tramvaje na Kraví horu

Brněnská tramvaj s vesmírným interiérem. Autor: DPMB
Brněnská tramvaj s vesmírným interiérem. Autor: DPMB

Brněnský dopravní podnik (DPMB) v neděli večer po dlouhých měsících vyšle tramvaje na osmsetmetrový úsek tratě na Kraví horu. Trať prošla od loňského dubna v úseku mezi Údolní 50 a odbočkou do ulice Kraví hora rozsáhlou rekonstrukcí, DPMB za ni zaplatil přes 81 milionů korun. Stavba byla součástí rekonstrukce Údolní ulice.

První jízda tramvaje se uskuteční v neděli v 18:00 z Komenského náměstí za přítomnosti primátorky Brna Markéty Vaňkové. „Při této příležitosti vypravíme nově opravenou tramvaj typu K3 se speciálním vesmírným interiérem i tramvaj typu Vario s hvězdárenským polepem,“ uvedl ředitel DPMB Miloš Havránek. Vesmírné téma bylo zvoleno vzhledem ke konečné linky číslo 4 nedaleko hvězdárny.

Oprava úseku obnášela výměnu kolejnic, bokovnic, velkoplošných panelů, trolejového vedení, instalaci nových trakčních stožárů, které zároveň budou sloužit jako uchycení pro svítidla veřejného osvětlení. Při rekonstrukci byly použity antivibrační rohože, které omezují hluk. Zastávky Všetičkova a Heindrichova jsou nově bezbariérové.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Každá „legrace“ něco stojí – mě proto docela překvapuje, že se tady zatím ještě nikdo nezačal navážet do té ceny, když třeba cena rekonstrukce železničního mostu u Pňovan je některým podobně hloupě takovou „solí v očích“ …

MildaIV
Host
MildaIV

Dost silně pochybuji o tom, že rok je přiměřená doba na takovouhle opravu. Celkově v Brně všechny opravy trvají nepřiměřeně dlouho. Když pak člověk jede kolem, tak se tam dva lidi opírají o lopatu a koukají na třetího, který něco dělá. Ve tři pak mají padla.

Jiří Zlámal
Host
Jiří Zlámal

Viz Dornych… Za tu dobu, co se tam „dělá“, by ti dva už stihli i umřít.

Marian
Host
Marian

Monte Bú!

VS
Host
VS

Vážený pane Šindeláři,

opravte si, prosím, ,,na osmsetmetrový úsek tratě na Kraví horu. na ,,osmisetmetrový. Jistě vy by Vás nenapadlo napsat na místě ,,pětimetrového úseku ,,,,pětmetrový.

Děkuji a přeji hezký den!

xyz
Host
xyz

+ krom toho tam je chyba i v názvu zastávky Heinrichova (namísto toho chybně uvedeno „Heindrichova“ – nadbytečné „d“).