egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Tramvaje

V Brně začnou další uzavírky. Dva měsíce nepojedou tramvaje do Starého Lískovce, omezení začne na Žabovřeské

Lidická ulice v Brně. Foto: Google Street View
Lidická ulice v Brně. Foto: Google Street View
Ve Starém Lískovci nepojedou tramvaje do konce června.

V Brně začnou zítra dvě větší omezení související s opravami tramvajových tratí i výstavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici. Omezení oznámilo Brno na svých stránkách Kopemezabrno.cz.

V případě Lidické ulice dojde k uzavírce od pátku do neděle ve směru do centra, od příštího pátku ve směru z centra. Řidiči neprojedou od křižovatky s Kolištěm po budovu Lidická 16. Z Koliště nebude možné odbočit vpravo na Lidickou. Důvodem omezení jsou opravy tramvajové trati.

Oprava omezí i provoz autobusů a tramvají v Lidické, ale až od soboty. Linka 1 pojede jen z Pisárek na Malinovské náměstí, vynechá všechny zastávky mezi Moravským náměstím a Řečkovicemi. Linka 6 bude v provozu pouze v úseku od zastávky Švermova po Českou a dále pojede odklonem přes Konečného náměstí do smyčky Červinkova. Vynechá všechny zastávky mezi Moravským náměstím a Vozovnou Medlánky. Náhradní dopravu zajistí autobusy.

V sobotu dojde k převedení dopravy v Žabovřeské ulici kvůli pokračující stavbě velkého městského okruhu. Auta pojedou po obslužné komunikaci. „Díky přemístění dopravy bude možné zahájit trhací práce, aniž by bylo nutné dopravu výrazně omezit. Auta se totiž posunou díky obslužné komunikaci dál od místa odstřelu a budou tudy moci nadále jezdit,“ uvedlo město na svých stránkách.

V sobotu dojde rovněž k omezení tramvajového provozu do Starého Lískovce. Důvodem je přestavba uzlu Osová a související napojení na novou tramvajovou trať do Kampusu. Omezení potrvá do konce června, kompletní informace jsou na stránkách DPMB.

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cracatit

To náměstí, kde se točí teď při výluce jednička a kde je Mahenovo divadlo, se nejmenuje Malinovské, ale Malinovského. Setkávám se s touhle chybou často u lidí, co neznají Brno moc dlouho, nebo si po sobě nepřečetli text, možná je to chyba pocházející z tiskovky magistrátu.

Jakub Kováč

Pozor, uzavírka na Lidické je dnes ve směru z centra, nikoliv na centrum, jak je uvedeno ve článku. Předpokládám že se jedná o pochybení ze strany oznamovatele, tj. MM Brna?

Kamui

Plánují se na Osové nebo u Krematoria rychlostní výhybky? Jak se vůbec osvědčily ty na Ostravské?

Pavel Skládaný

Jak se osvědčily nevím, ale ještě asi rok po rekonstrukci se jezdilo do odbočky rychlostí 10 km/h. Jezdil jsem tam denně a dost mne to štvalo. Dnes už se tramvaj řítí do odbočky i třicítkou, je to znatelně lepší.

Luděk

Dlouhodobě pořízení byl problém se zabezpečovacím zařízením a se solo T3 a jejimi alternativami si tento systém nerozuměl

Kernteriér

Do St. Lískovce nepojedou šaliny až do půlky září. Do června budou jezdit po Švermovu, během prázdnin jen k Ústřednímu hřbitovu, a po nich ještě pár týdnů zase po Švermovu.