V Austrálii havaroval speciální Boeing při hašení lesního požáru, piloti zázračně přežili

Ilustrační obrázek - hašení lesního požáru Zdroj: Flickr.com - Intermountain Forest Service, USDA Region 4 PhotographyIlustrační obrázek - hašení lesního požáru Zdroj: Flickr.com - Intermountain Forest Service, USDA Region 4 Photography

Oheň spálil již více než 900 hektarů národního parku, který se nachází asi šest hodin jízdy od Perthu. 

Během boje s lesním požárem poblíž národního parku Fitzgerald River v Austrálii havaroval speciálně upravený Boeing 737-300 určený právě k hašení požárů. Potvrdilo to australské Oddělení požární a záchranné služby. K incidentu došlo kolem 16:15 tamního času asi 460 kilometrů jihovýchodně od Perthu.

Podle dostupných informací se mělo jednat o stroj s registrací N619SW společnosti Coulson Aviation. Letadlo staré 27 let létalo v minulosti s pasažéry u Southwest Airlines.

Mluvčí místního hasičského a záchranného sboru uvedl, že dvěma členům posádky se podařilo havarovaný letoun opustit. Nakolik je jejich stav vážný, není zatím jasné. Oba měli být do nemocnice transportování vrtulníkem.

Hasičský speciál používaný k boji s kalifornskými požáry dorazil na základnu v australském Busseltonu v prosinci, aby pomohl s tamní sezónou tradičně nebezpečných požárů. Oheň, který letoun před incidentem hasil, spálil již více než 900 hektarů národního parku, který je asi šest hodin jízdy od Perthu.

Tagy 737-300 Austrálie boeing Boeing 737 letadla na hašení požárů letecké hašení požárů
3 komentáře