Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Uzavírka budějovické Mánesovy ulice v pátek ráno skončí. Zhotovitel práce urychlil

Mánesova ulice v Českých Budějovicích. Pramen: Swietelsky
Mánesova ulice v Českých Budějovicích. Pramen: Swietelsky

Objížďky v okolí Mánesovy ulice, která je jednou z hlavních dopravních tepen Českých Budějovic, budou od pátečního rána minulostí. V 5:00 zmizí zákazové značky a úsek se otevře řidičům. Rekonstrukce vyšla na 47 milionů korun. Smluvní termín byl určen na 5. prosince, společnost Swietelsky stavební práce uspíšila.

„Nebývá to vždy pravidlem, ale podařilo se nám velmi dobře zkoordinovat všechny práce, které zde byly. Nejen ty silničářské, ale i inženýrské, protože se zde pohybovali lidé a technika z řady firem. Neměnil se jen povrch, ale i vodovodní a kanalizační potrubí, pokládal se horkovod do teplárny a měnilo veřejné osvětlení,“ uvedl Vít Sirotek, hlavní stavbyvedoucí Dopravních staveb Jih společnosti Swietelsky stavební.

Rekonstrukce začala 5. května; týkala se zhruba 750 metrů komunikace, která je součástí městského dopravního okruhu. Po něm denně projede až 25 tisíc aut. Po zprůjezdnění silnice se ještě budou dokončovat zastávky MHD na Novohradské a rekonstrukce komunikace na Vrchlického nábřeží.

Město České Budějovice investovalo přes 35 milionů Kč bez DPH do výměny zastaralého potrubí vodovodu a kanalizace v ulicích Mánesova a Vrchlického nábřeží. Současně probíhala rekonstrukce křižovatek Mánesova – Čechova a Mánesova – Novohradská a oprava povrchu Novohradské ulice k ulici Průmyslová. Jihočeský kraj pak investoval 12 milionů Kč bez DPH do rekonstrukce samotné silnice II. třídy.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirekk

Takže i od Dukelské k nábřeží je už hotovo nebo tento úsek ještě ne?

Obtloustlý Travolta

Kéž by takto vstřícně a rychle postupovali na kraji v otázce nápravy neuvěřitelně zničeného systému veřejné dopravy……

Medvěd

A) Když nemáš obchvat města a nacpeš nákladní auta na staré silnice (průjezd městem) , tak se nedivte že po pár letech je to na opravu. B) Není to zrychlení tím, že teplárna už začala topit? Pára by je zrychlila…… C) Náprava VD , těžko, když dle zákona s pečí řádného hospodáře „šetří“ a vyhrává BUS a zdražením MHD nacpali lidi do aut a auta nemají kde parkovat. Potom dělají preferenční pruhy pro MHD. D) Tady chybí projektant, co naučí ty mouly dělat silnice.. Když se spojují silnice, proč neudělají navazující pruh pro každý směr a cpou to do sebe… Číst vice »

Václav

Tak to se u nás často nevidí.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast