Ústecký kraj vyjíždí se svým dopravcem, kvůli nedostatku řidičů bude jezdit i náměstek

Autobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.czAutobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.cz

Cestující na Děčínsku a Ústecku čeká od zítřka cestování s jiným dopravcem. Regionální linky objednané krajem začne zajišťovat Dopravní společnost

Cestující na Děčínsku a Ústecku čeká od zítřka cestování s jiným dopravcem. Regionální linky objednané krajem začne zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK). Na linkách končí společnost TD Bus, dříve Busline.

Ústecký kraj rozhodl o zřízení vlastního dopravce s tím, že zahájí poskytování dopravy nejdříve v červenci příštího roku. Dnes jsme nuceni reagovat na krizovou situaci a DSÚK zahájí svůj ostrý provoz téměř o rok dříve. Naším cílem je, aby autobusy jezdily, kvalita dopravy pro cestující byla co nejvyšší a možné nedostatky z prvních dnů odezněly v co nejkratší době,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Busline, který se letos přejmenoval na TD Bus a formálně změnil i majitele, zkoušel dlouho žádat kraj o navýšení plateb, ale neuspěl. Firma nakonec odstoupila od smlouvy. Část autobusů a řidičů je od Busline, část sehnala DSÚK jinde.

Podle ředitele DSÚK Milana Šlejtra je na Ústecku připraveno 29 autobusů, z toho osm bude zcela nových, dopravu na Děčínsku zajistí 20 autobusů. „Situace s řidiči je velmi napjatá u všech dopravců a napříč celou republikou, problémům se nevyhne ani DSÚK. Na Ústecku by tak společnost do ideálního stavu 55 řidičů potřebovala doplnit 14 řidičů, na Děčínsku čtyři do celkového počtu 32,“ řekl Šlejtr. Proto je podle něj možné, že některé spoje nevyjedou. Které to jsou, zjistí cestující den předem z webových stránek Ústeckého kraje a DSÚK (www.ds-uk.cz), z facebooku Dopravy Ústeckého kraje a facebooku Ústeckého kraje nebo u dispečera Dopravní společnosti ÚK.

Personální krizi má o víkendu řešit i Komínek osobně, který má řidičské oprávnění na autobus. Podle Ústeckého deníku  mají společně se Šlejtrem řídit autobusy na lince číslo 456 z Ústí nad Labem do Stebna.

Tagy BusLine Dopravní společnost Ústeckého kraje TD Bus Ústecký kraj
4 komentáře