Autobusy

United Buses začnou jezdit z Brna do Krkonoš, zavádí spojení na Lipno

Autobusy společnosti United Buses. Foto: United Buses
Autobusy společnosti United Buses. Foto: United Buses
Po dvouleté pauze letos společnost obnoví vodácký autobus na Vltavě.

Společnost United Buses od června výrazně rozšíří spojení na trase mezi Brnem a Hradcem Králové. Od 4. června zdvojnásobí počet spojů na této lince, některé navíc prodlouží až do Pece pod Sněžkou.

Rozšíření spojení dnes dopravce oznámil v tiskové zprávě. „Posílením nabídky spojů reagujeme na narůstající zájem cestujících o naše dálkové autobusy na této trase. Vznikne nejrychlejší, přímé autobusové spojení z Jihomoravského kraje, okolí Svitav, Litomyšle a Vysokého Mýta do Krkonoš,“ řekl majitel United Buses Karel Bílý.

V sobotu a v neděli pojedou dálkové autobusy až do Pece pod Sněžkou, v pracovních dnech budou končit a začínat v Trutnově. „Cílíme na ty cestující, kteří míří hlavně za turistikou a výlety a nechtějí zbytečně přestupovat. Na území jednotlivých krajů se snažíme, aby naše spoje byly doplňkem v rámci jejich systémů a pro cestující veřejnost atraktivní alternativou, proč cestovat dálkovým autobusem,“ dodal Bílý.

Z Brna do Hradce Králové pojedou nově spoje s odjezdy v pracovních dnech v 7:50 a 16:20, v sobotu v 7:50, v neděli v 9:45 a 18:00. Z Hradce Králové budou autobusy odjíždět v pracovních dnech v 5:37 a 14:25, v sobotu ve 14:25, v neděli v 11:37 a 17:35. Na linku budou nasazovány autobusy Neoplan, Scania a VDL. Prodej jízdenek bude zahájen 17. května v e-shopu dopravce a v síti prodejce jízdenek Bileto, od června i přes AMS BUS. Kompletní jízdní řád je ke stažení zde.

Po dvouleté pauze spustí United Buses od 4. června i vodácký autobus z Boršova nad Vltavou do Vyššího Brodu. Cílí hlavně na návštěvníky mířící za splouváním Vltavy, kterým umožní přepravu nejen z kempu na start a z cíle plavby. Autobus jede po trase Boršov nad Vltavou – Zlatá Koruna – Český Krumlov – Rožmberk nad Vltavou – Vyšší Brod. V hlavní turistické sezoně jedou autobusy až sedmkrát denně. Na spoje dopravce nasadí meziměstské autobusy Iveco Crossway a Arway. Od stejného data začne jezdit také přímé přímé autobusové a s přestupem garantované spojení z Českých Budějovic do Vyššího Brodu a na Lipno.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
UNITED BUSES

K jízdnímu řádu. Odkaz vede skutečně na „chybný“ aktuální JŘ.
Aktualizace dat na CIS je poněkud pomalejší. Upravený jízdní řád od 1.6.2021 najdete nahraný na našich webových stránkách zde: https://www.unitedbuses.cz/linka340900/

svojsin

Ty spoje 7:20 z Brna v kladiva a 17:40h z Třebíče d Brna, tj. nějak návoz ?

Standa

Proč máte jízdní řád až do Dačič, když tam prakticky nebude zajíždět žádný spoj?

Kernteriér

Protože by bylo škoda měnit licenci, která se může kdykoliv hodit.

Tomáš Gottschalk

Aspoň že Husitská, když to jede na odpornou Zvonařku

M19

Z Českých Budějovic jezdí na KrPolské nádraží KPT, třeba vám tato informace udělá radost.

kakov

to má být vtip? 😀 dvakrát týdně, s poznámkou nejede 5.3. až 12.6. http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L320923_210305_295962.pdf

nevíte někdo co znamenají ty výluky? které uvádí UB i KPT?

M19

Jo, když mu tak vadí ta Zvonařka, tohle tam nezastavuje.

M19

Že by výluka provozu? Nic lepšího mě nenapadá… 😉

kakov

jj taky mě něco takového napadlo

mauriicio

Jestli máte na mysli, proč nejede 5.3.-12.6., je to proto, že od 13.6 začnou jezdit nové spoje, dosud jezdil jen pár busů.

Kernteriér

Díky bohu, že to nejde na stupidní Grand. 🙂

Jiří Kocurek

Každý si milerád prode narvanou Vaňkovkou, když se do narvané dvanáctky nevešel.

M19

Už jste v Brně dlouho nebyl co? Dvanáctka že Zvonařky už pár let nejezdí.

švarc

Ten jízdní řád v odkazu je ten aktuální, ne s těmi novými spoji.

M19

Teď jsou tam i spoje do Krkonoš.

Kernteriér

Ty tam už byly, pro dobu platnosti zde odkazovaného JŘ se pro ně nic nemění. Naopak teď nejede většina spojů, v podstatě je tam jen jeden pár v PD a jeden v neděli.