Železnice

Unipetrol má prvního Vectrona, doplní nového Bizona

Lokomotiva Siemens Vectron v barvách Unipetrol Doprava. Foto: Unipetrol Doprava
Lokomotiva Siemens Vectron v barvách Unipetrol Doprava. Foto: Unipetrol Doprava

Společnost Unipetrol Doprava převzala první ze tří lokomotiv Siemens Vectron. Její vozový park prochází výraznou modernizací, tento týden přebírá i první dieselovou lokomotivu EffiLiner 1600 od CZ Loko.

Nákup je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava. Další dva Vectrony Unipetrol přebere na jaře příštího roku, druhého Bizona, což je přezdívka lokomotivy EffiLiner 1600 ještě do konce letošního roku

Podle dříve oznámené strategie hodlá Unipetrol v letech 2017 a 2018 investovat přes 16 miliard Kč. Jednou z plánovaných investic je právě obnova přepravního železničního parku dceřiné společnosti Unipetrol Doprava, která je významným železničním dopravcem v České republice a se smluvními partnery zajišťuje přepravu i do sousedních států.

„Modernizace strojového parku je jedním z předpokladů pro splnění našeho střednědobého plánu zvýšit objem přepravených produktů ze současných 3,1 milionů tun až na cílové čtyři miliony transportovaných tun v roce 2021,“ řekl Ladislav Hlína, jednatel společnosti Unipetrol Doprava.

 

Lokomotivy Siemens Vectron budou využívány pro přepravu zejména chemických produktů a budou schopné provozu v České republice a ve všech sousedních zemích, tedy v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Kromě národních vlakových zabezpečovačů příslušných zemí budou lokomotivy také vybaveny jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem European Train Control System (ETCS), GSM-R a dálkovou diagnostikou. Lokomotivy budou disponovat jmenovitým trakčním výkonem 6400 kW a nejvyšší provozní rychlosti 160 km/h. Vzhledem ke své modulární koncepci může být lokomotiva dovybavena pakety pro provoz v dalších zemích. Po předání první lokomotivy v korporátních barvách Unipetrolu bude následovat předání dalších dvou lokomotiv na jaře příštího roku.

Společnost Unipetrol Doprava je železničním dopravcem, který nabízí široké portfolio služeb v oblasti železničního trhu. Vedle transportu chemických produktů se Unipetrol Doprava zaměřuje také na spedici, pronájem železničních vozů, na opravárenské a čisticí služby a na konzultační činnost. Mezi zákazníky patří společnosti holdingu Unipetrol, dále mnoho dalších externích zákazníků, kterými jsou významné železniční zasilatelské společnosti, zahraniční dopravní společnosti a jiné chemické závody bez vazby na holding.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kolomlýnské
Host
kolomlýnské

Jo má to šmrnc, takže další dopravce s Vectrony-paráda.

dan
Host
dan

kde bude jezdit?

Roman Srp
Host
Roman Srp

Jak už někdo poznamenal, ten nátěr obou lokomotiv se povedl!

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll