LOT 3a leaderboard

Unipetrol Doprava převzala první ze série čtyř Vectronů v nových barvách

Nová lokomotiva Siemens Vectron MS společnosti Unipetrol Doprava. Pramen: UnipetrolNová lokomotiva Siemens Vectron MS společnosti Unipetrol Doprava. Pramen: Unipetrol

Další tři lokomotivy budou následovat v příštích třech letech.

Společnost Unipetrol Doprava ze skupiny Orlen převzala od Siemensu první ze čtyřkusové série lokomotiv Vectron MS, které si objednala loni v létě. Jde o první lokomotivu ve vozovém parku firmy, která nese bíločervené barvy Orlenu. Další tři lokomotivy budou následovat v příštích třech letech.

„Moderní lokomotivy Vectron nám pomáhají zvýšit objem přepravy a zároveň jsou hodnoceny velmi pozitivně z hlediska provozních nákladů. Jejich spotřeba energie je ve srovnání s dieselovými lokomotivami přibližně na poloviční úrovni,“ uvedl předseda představenstva skupiny Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak.

Nová lokomotiva Siemens Vectron MS společnosti Unipetrol Doprava. Pramen: UnipetrolNová lokomotiva Siemens Vectron MS společnosti Unipetrol Doprava. Pramen: UnipetrolNová lokomotiva Siemens Vectron MS společnosti Unipetrol Doprava. Pramen: UnipetrolLokomotiva Siemens Vectron v barvách Unipetrol Doprava. Foto: Unipetrol DopravaLokomotiva Siemens Vectron v barvách Unipetrol Doprava. Foto: Unipetrol Doprava

Podle něj je nákup součástí strategického investičního rozvoje, do kterého společnost Unipetrol Doprava investovala od roku 2017 stovky milionů korun. První lokomotivu Siemens Vectron MS zařadila do flotily v říjnu 2017, na jaře 2018 k ní přidala další dvě.

„Od té doby ujely více než 1 150 000 kilometrů a přepravily 2 300 000 tun materiálu a zboží. Pomohly nám tak zvýšit objem přepravených produktů a současně optimalizovat celkové náklady na údržbu vozového parku,“ doplnil jednatel firmy Unipetrol Doprava Jaroslav Dvořák.

Lokomotivy pro Unipetrol mají výkon 6400 kW a nejvyšší provozní rychlost 160 km/h. Vedle České republiky mohou jezdit také v Polsku, na Slovensku, v Německu a Rakousku. Jsou vybaveny zabezpečovací technologií ETCS.

Siemens už prodal přes 1000 Vectronů.

Tagy seznam Siemens Vectron Top Unipetrol Doprava
28 komentářů