UniControls má další zakázku v Číně, ve hře je dodávka až pro 300 souprav metra

Prototyp metra pro čínské město Tchang-Šan. Foto: CRRCPrototyp metra pro čínské město Tchang-Šan. Foto: CRRC

Česká společnost UniControls má šanci na dosud největší kontrakt, který získala v Číně. Do různých projektů nově budovaného metra v čínských

Česká společnost UniControls má šanci na dosud největší kontrakt, který získala v Číně. Do různých projektů nově budovaného metra v čínských městech by mohla dodávat řídicí systém vlakových souprav kompletně vyrobený v Česku.

Firma už podepsala kontrakt na dodávku systému do prototypu metra vyráběného společností CRRC TRV se sídlem v Tchang-šanu, která patří do skupiny největšího výrobce kolejových vozidel na světě CRRC. Teď čeká na to, zda CRRC TRV uspěje s novým prototypem na čínském trhu. Jelikož jde o státní společnost, je to dost pravděpodobné.

UniControls s CRRC spolupracuje již několik let, dosud ale dodával jen některé komponenty, které mířily na čínský trh. „V případě Tchang-Šanu jde o první zakázku pro CRRC do Číny, kde dodáváme kompletní řídicí systém vlakových souprav naší nové generace TCMSe,“ řekl předseda představenstva UniControls Antonín Felber. Podle Felbera by zakázka mohla mít hodnotu až miliardu korun; jde o zhruba 300 souprav metra.

Do tamějšího metra bude dodávat systém TCMSe (Train Control and Monitoring System based on Ethernet). Podobný produkt už UniControls dodal kromě středoevropských vlaků například pro dieselové vlaky v africké Ghaně nebo přes japonského výrobce pohonů do čínského města Čcheng-tu. Aktuální zakázka pro CRRC TRV je jiná v tom, že běží na Ethernetu, aby mohla zvládnout větší objem přenášených dat.

Jde o druhý kontrakt v Číně během několika měsíců. Koncem roku 2017 byl uzavřen kontrakt na dodání řídicího systému TCMS pro lehká kolejová vozidla (LRV) pro čínské přístavní město Dalian. Vlak je vyráběn čínskou společností CRRC DLRC (Dalian Locomotive & Rolling Stock Company). V roce 2017 byl také zahájen zkušební provoz nových vlaků metra v čínském městě Ču-chaj. Výrobcem vlaku, který využil systém TCMS z produkce UniControls, je opět čínský výrobce CRRC DLRC.

UniControls pomýšlí i na expanzi do dalších asijských zemí, zajímá ho hlavně Írán. Je například ve hře o zakázku na modernizaci 110 lokomotiv nebo metra v Mašhadu. „Je to země, která nás zajímá, čekají se zde velké investice do železnice,“ vysvětlil Felber.

Tagy Čína crrc Tchang-Šan UniControls
Žádné komentáře