U Lipna kyvadlově. Silničáři budou opravovat šumavský tah I/39

Oprava silnice I/39 mezi Volary a Lenorou, ilustrační foto. Pramen: ŘSDOprava silnice I/39 mezi Volary a Lenorou, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Silnice I/39 je hlavním tahem z Českých Budějovic směrem na Český Krumlov, Lipensko a dále do jihočeské části Šumavy.

Cesta skrze jihočeskou část Šumavy v místech, kde začíná vzdutí Lipna, bude od pondělí pro řidiče komplikovanější. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí několikaměsíční opravu silnice I/39 mezi Volary a Horní Planou, konkrétně 4,5 kilometru dlouhého úseku Želnava – Záhvozdí.

Podle silničářů je oprava nezbytná. Stavba zahrne výměnu asfaltového souvrství, obnovu odvodnění,
úpravu krajnic, zemních těles a také obnovu vodorovného dopravního značení. Součástí stavby je i průtah obcemi Želnava a Slunečná.

Oprava bude probíhat po polovinách, provoz bude v místě prací veden kyvadlově, projedou ovšem jen osobní auta. „Vzhledem k šířkovému uspořádání komunikace bude průjezd stavbou povolen pouze vozidlům do 3,5 tuny a vozidlům veřejné dopravy. Ostatní vozidla nad 3,5 tuny budou muset využít objízdné trasy přes Kájov, Chvalšiny, Prachatice a Volary,“ uvedl mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

Pro Ředitelství silnic a dálnic práce provede společnost Swietelsky stavební, která uspěla ve výběrovém řízení s cenou 63,8 milionu korun. Úplné zprovoznění úseku je naplánované na první polovinu října.

Silnice I/39 je hlavním tahem z Českých Budějovic směrem na Český Krumlov, Lipensko a dále do jihočeské části Šumavy.

Tagy I/39 ŘSD Šumava
7 komentářů