egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

TSK začala opravovat nejděravější silnici v zemi

Ulice U Seřadiště. Foto: TSK
Ulice U Seřadiště. Foto: TSK

Technická správa komunikací hl. města Prahy (TSK) začala s opravou ulice, která třikrát vyhrála soutěž o Nejhorší díru republiky pořádanou serverem vymoly.cz. Jde o ulici U Seřadiště na Praze 10. Za 8,8 milionu korun bez DPH ji opraví společnost Eurovia CS.

Zahájení opravy oznámila TSK na twitteru a v tiskové zprávě. Řidiči se mají dočkat kompletně nového povrchu. Důvodem odkládaných oprav přitom nebyl nedostatek peněz nebo laxnost TSK, ale komplikace s pozemky. Teprve loni se podařilo uzavřít dohodu o narovnání majetkoprávních vztahů k pozemkům, jejichž vypořádání blokovalo opravu více než deset let. Následně začala jednání o celkové rekonstrukci této ulice.

Součástí rekonstrukce bude i oprava vodovodního řadu, kanalizace, výměna poduličních sítí a uvažuje se i o opravě blízkého železničního mostu. Správce sítí ovšem svoji část opravy naplánoval až na rok 2020, proto jsme se rozhodli samotný povrch opravit provizorně v celém rozsahu sami už nyní,“ řekl Petr Smolka, generální ředitel TSK.

Nový povrch bude mít životnost zhruba tři roky, tedy přibližně do doby zahájení celkové rekonstrukce ulice. Ačkoliv se jedná o jednu z vedlejších pražských ulic, pro mnohé řidiče je to významná spojnice využívaná při cestách mezi Michlí a Vršovicemi. Oprava 600 metrů dlouhé ulice bude rozdělena do dvou etap .

„Tahle ulice nás v celém projektu od jeho samotného počátku v roce 2011 doslova pronásleduje. I proto jsme rádi, že se podařilo narovnat vztahy, které její opravě bránily, a řidiči se tak v téhle nejhorší ulici v celé republice dočkají kvalitního povrchu,“ řekl autor projektu Výmoly.cz Petr Čaník

Plánované termíny etap:
1.etapa (Moskevská – Na Louži) – 29. 10. – 11. 11. 2018
2.etapa (Na Louži – Nad Vinným potokem) – 12. 11. – 30. 11. 2018
2a. etapa (Na Louži – Nad Vinným potokem + křižovatka U Seřadiště x Nad Vinným potokem) – 21. 11. – 27. 11. 2018

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Radši by začali opravovat Košickou…

Vít Jůza

Jestli tohle je nejděravější silnice v zemi, tak na tom nejsme tak špatně …

Panoramix

Já tedy nevím. Tohle je asi jediná silnice, kde mi i předepsané omezení rychlosti na 30 km/h přišlo jako nebezpečné.
Občas je to opravdu dobrá zkratka, ale nikdy jsem si na ní nedovolil jet víc jak 20 km/h, obzvláště ve tmě nebo za zhoršené viditelnosti. Stav této silnice je opravdu katastrofální a nezadá si s kdejakou polňačkou. Žádnou jinou takovou hrůzu jsem nikde v ČR nezaznamenal.

J85k2

Dobrý den,
poslední dobou už dávno není děravá, někdo tam ty díry záplatoval a tak silnice byla jen hrbolatá. 🙂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast