cargo

Trutnov podepsal desetiletou smlouvu s Arrivou, elektrobusy dodá Škoda

Elektrobus Škoda. Zdroj: Škoda TransportationElektrobus Škoda. Zdroj: Škoda Transportation

Šest linek MHD v Trutnově bude po dalších deset let zajišťovat společnost Arriva Východní Čechy. Město s firmou podepsalo smlouvu

Šest linek MHD v Trutnově bude po dalších deset let zajišťovat společnost Arriva Východní Čechy. Město s firmou podepsalo smlouvu s platností do konce roku 2027, která rovněž obsahuje kompletní obnovu vozového parku.

V trutnovské městské dopravě už se přitom nepočítá s diesely. Arriva nakoupí čtyři elektrobusy a tři vozidla na stlačený plyn CNG. Město bude na MHD doplácet 13 milionů korun ročně, na investici ve výši 83 milionů do vozidel přispějí z 85 procent evropské fondy.

„Požadovali jsme, aby všechny vozy byly nízkopodlažní, aby byly vybaveny klimatizací a měly GPS nebo obdobné zařízení umožňující jejich sledování a lokalizaci, což využijeme v naší nové městské mobilní aplikaci,“ uvedl starosta Ivan Adamec.

Arriva už zadala objednávku čtyř elektrobusů Škodě Transportation. Elektrobusy Škoda 26 BB by se měly objevit v trutnovském provozu už v říjnu. „Elektrobusy jsou velký trend v oblasti veřejné dopravy. Jsou tiché, v místě provozu bez emisí a infrastruktura k jejich dobíjení není komplikovaná,“ uvedl člen představenstva dceřiné Škody Electric Karel Majer.

Vozy budou mít klimatizaci pro cestující i řidiče, jejich dojezd bude až 200 kilometrů, nabíjení bude možné ve dvojím režimu: denním a nočním. Primárně se nabijí přes noc, přes den budou moci zajet k rychlodobíječce. Ve městě vznikne i nové dobíjecí depo.

Tagy Arriva MHD Škoda Transportation Trutnov
7 komentářů