Doprava ve městě Lidé

Tři miliony na odchod. DPP zveřejnil, kolik zaplatí na odstupném Gillarovi a Kaasovi

Martin Gillar (vlevo). Foto: DPP
Martin Gillar (vlevo). Foto: DPP

Dopravní podnik hl. města Prahy zaplatí přes tři miliony korun na odstupném dvojici manažerů, které odvolala v prosinci dozorčí rada.

Martin Gillar si z pozice bývalého předsedy představenstva přijde celkem na 2,092 milionu korun v šest měsíčních splátkách, Tomáš Kaas jako bývalý investiční ředitel a člen představenstva 1,020 milionu korun hrubého. Údaje získal deník Zdopravy.cz na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informací.

Odstupné je podle odpovědí DPP stanoveno jako šestinásobek základní měsíční odměny a jedné dvanáctiny cílové roční odměny. V praxi tak Gillar pobíral 348 tisíc korun hrubého, Kaas 170 tisíc korun hrubého.

Gillar i Kaas mohou okamžitě nastoupit jinam, jejich smlouvy neměly žádnou konkurenční doložku. Gillar v čele DPP působil od jara 2016, Kaas se ve funkci příliš dlouho neohřál: do představenstva se dostal v dubnu loňského roku.

„Nemůžeme změnit minulost vytvořenou našimi předchůdci a její důsledky. Můžeme ale vylepšit budoucnost. Proto získal DPP nové vedení, to má za úkol úspěšně rozjet a dotáhnout projekty, které Pražané potřebují,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A.R.

A opravdu si to ti dva zaslouží?

železničář v důchodu

To není podstatné – podstatné je to, co měli ve smlouvách …

Pavel 2

No a ty nové smlouvy pro nové manažery budou taky tak krásné? Krásné pro ně, horší pro daňové poplatníky.

DPDP

No zbude mu 232.000 Kč čistého, pěkně se mu to zdaní, ale byla to politická trafika od hnutí ANO, DPP fakticky vedl K. Hlína, právník který dříve pracoval pro Agrofert.

železničář v důchodu

Přej! – a bude Ti přáno.

Tom

Ano M. Gilarovi bude líp!