umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily

Trh s novými auty v Česku se vrátil k růstu. Padá Ford, zvedá se Hyundai

Hyundai i30 N. Foto: Hyundai
Hyundai i30 N. Foto: Hyundai

Český trh s novými osobními auty začal po dvou měsících poklesu znovu růst. Podle dnes zveřejněných dat o počtu nových registrací vozidel dubnové registrace vzrostly o 6,64 %. S 24 259 registrovanými vozy jde o nejlepší dubnový výsledek v historii.

Díky dubnovému růstu se tak trh za celý rok vrátil k růstu o 1,46 %, celkem se u nás za první třetinu roku prodalo 92 132 nových aut, o 1,46 % více, než před rokem. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnil Svaz dovozců automobilů.

Svůj pád v dubnu zastavily naftové motory, po poklesu pod 30 % trhu se jejich podíl dostal nad 32 % registrací. I nadále je jejich podíl ale výrazně nižší, než před dvěma lety, kdy začal trh s naftovými motory klesat.

Podle počtu registrací vede nadále Škoda, která v dubnu měla přes 32 % trhu, následovaná Volkswagenem a Hyundai. Setrvale padá Ford, který se ještě loni pohyboval na třetím či čtvrtém místě, teď s meziročním poklesem o čtvrtinu spadl na šesté místo za Dacii a Peugeot. Ten zažil mimořádně silný duben a s více než třetinovým nárůstem se dostal na páté místo.

Nejprodávanější zůstává nadále Škoda Octavia, následovaná fabií, rapidem. Na čtvrté místo se dostal Hyundai i30, který za duben zaznamenal skok v registracích o téměř polovinu, i v celkových prodejích si polepšil u všech modelů o 13 %.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Štíbr

Ani mě to nepřekvapuje. Hyundai teď pořádně mákla, jejich vozy nemají chybu. Každopádně největším trhákem bude časem dle mého Nexo jen bude zapotřebé více pump na vodík pak se jim budou prodeje sakra trhnout.

Partneři

Škoda transportation
podcast