Letecké společnosti Letectví

Travel Service prošel opět úspěšně bezpečnostním auditem IOSA

Boeing 737-800 společnosti Travel Service v nátěru SmartWings. Foto: Travel Service
Boeing 737-800 společnosti Travel Service v nátěru SmartWings. Foto: Travel Service

Letecká společnost Travel Service obhájila po dvou letech cerfikát IOSA, který řeší provoz a bezpečnost leteckého provozu aerolinek. Potvrzení o bezpečnosti platí firmě do července roku 2020.

Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality.

Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů a Travel Service splnil ve všech směrech klíčové požadavky. V Evropě ho má většina leteckých společností zabývajících se pravidelnou dopravou, kompletní seznam je na stránkách IATA. Chybí v něm například ale dvě největší nízkonákladové společnosti v Evropě: Ryanair a easyJet. Ty nejsou členy IATA. 

Audit IOSA prováděla v Travel Service britská společnost Wake QA. „Tým pěti auditorů prověřoval na devět stovek standardů v osmi auditovaných oblastech a zaměřil se na letový provoz, provozní řízení, údržbu letadel, výcvik posádek, pozemní provoz, přepravu zboží, bezpečnost a ochranu před protiprávními činy a systém řízení společnosti,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Podle ní firma uspěla s vynikajícím výsledkem.

1 komentář

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora