LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Travel Service prošel opět úspěšně bezpečnostním auditem IOSA

Boeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: SmartwingsBoeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: Smartwings

Letecká společnost Travel Service obhájila po dvou letech cerfikát IOSA, který řeší provoz a bezpečnost leteckého provozu aerolinek. Potvrzení o

Letecká společnost Travel Service obhájila po dvou letech cerfikát IOSA, který řeší provoz a bezpečnost leteckého provozu aerolinek. Potvrzení o bezpečnosti platí firmě do července roku 2020.

Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality.

Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů a Travel Service splnil ve všech směrech klíčové požadavky. V Evropě ho má většina leteckých společností zabývajících se pravidelnou dopravou, kompletní seznam je na stránkách IATA. Chybí v něm například ale dvě největší nízkonákladové společnosti v Evropě: Ryanair a easyJet. Ty nejsou členy IATA. 

Audit IOSA prováděla v Travel Service britská společnost Wake QA. „Tým pěti auditorů prověřoval na devět stovek standardů v osmi auditovaných oblastech a zaměřil se na letový provoz, provozní řízení, údržbu letadel, výcvik posádek, pozemní provoz, přepravu zboží, bezpečnost a ochranu před protiprávními činy a systém řízení společnosti,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Podle ní firma uspěla s vynikajícím výsledkem.

Tagy IOSA audit Travel Service
1 komentář