Letecké společnosti Letectví

Travel Service převzal letos poslední 737 MAX 8, 15 přiletí příští rok. Firma začne létat i z Vídně

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha
První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service převzala o víkendu poslední z šesti boeingů 737 MAX 8, které letos plánovala zařadit do své flotily. Stroj s imatrikulací OK-SWF je letos už šestým. Po sedmi měsících provozu si nákup nových strojů firma pochvaluje. Firma současně oznámila zahájení letů také z Vídně.

Poslední letadlo v barvách obchodní značky SmartWings přistálo v neděli ráno na pražském letišti poté, co absolvovalo téměř desetihodinový přímý let z amerického Seattlu. První komerční lety s cestujícími uskutečnil nový letoun už v neděli, kdy byl nasazen na pravidelné linky SmartWings z Prahy do španělské Málagy a Olbie na Sardinii.

Travel Service vsadil na moderní stroje Boeing 737 MAX a naše zkušenosti s nimi ukazují, že toto rozhodnutí bylo správné. Boeingy 737 MAX 8 splnily naše očekávání a díky delšímu doletu můžeme rozšiřovat síť destinací a nabídnout nová přímá letecká spojení. Letouny 737 MAX 8 budou během zimního letového řádu nasazeny na linky nejen z Prahy, ale také z Varšavy, Katowic, Tel Avivu, Bratislavy a nově také z Vídně,“ říká Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

Vídeň je novým městem, odkud český dopravce létá.  Jde o poměrně překvapivý krok, protože ve Vídni letos začala podstatně větší konkurenční boj, než v minulosti. Z rakouské metropole začal létat Wizz Air, aerolinky Laudamotion financované Ryanairem a také Level patřící do skupiny International Airlines Group.

Podle Travel Service letadlo nabízí větší komfort a pohodlí pro cestující. 737 MAX 8 má konfiguraci s celkovou kapacitou 189 sedadel v ekonomické třídě, na palubě má wi-fi systém palubní zábavy.

Do konce roku 2023 bude mít Travel Service ve flotile celkem 39 těchto moderních strojů. Osm letounů 737 MAX kupuje Travel Service přímo od výrobce letadel společnosti Boeing, ostatní letadla si pronajme od leasingových společností (GECAS, AerCap, ALC, BOC Aviation).

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Nějak úplně nechápu proč by museli mít nasmlouvané české cestovky pro lety z Vídně, aby jako dle vás pane Rudo uspěli?

Tom

Pane Rudo, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde…moje zkušenost s TS je úplně jiná. To co tady popisujete, tak s tím jsem se osobně nesetkal. A nezavádějte tady diskusi o Tvrdíkovi prosím. Tento článek je o něčem jiným ju…Asi jseš fakt leteckej masochista, když se musíš tak trýznit.

Dedek

A nechapu toho Rudolfa ze s nima lita, kdyz je vse hrozne a ve vzduchu je pritom takova konkurence. Pan uz 2 roky zrejme vyznava sebeposkozovani, jak zde tvrdi. Ale nekteri lidi jsou opravdu zvlastni.

Dedek

Letos jsem letel s TS 2x , mel jsem stesti na nove stroje. Krasny oba lety, letusky mile a vzdy vcas.

Tom

Dokud nenakupoval TS nová letadla, všichni ho kritizovali, že mají starý stroje. Když začali nakupovat nový a postupně mění celou flotilu, tak zase si Čecháčci najdou jiný důvody proč kritizovat. Náhodou, to že TS vstupuje na vysoce konkurenční prostředí letiště Schwechat ve Vídni, myslím je krok, který by spíš zasloužil opačné reakce. A to zda TS uspěje nebo ne, se uvidí. Fandím jim, přeji ať se jim to podaří a tuto snahu kvituji. Zase si z té Vídně nesedejme na zadek. Mimochodem ve Vídni nelítají jen TOP aerolinky, tudíž nevidím důvod proč by tam TS nemohl uspět. Rozhodně nabízí lepší… Číst vice »

Rudolf

Pod vedením Tvrdíka se ČSA rozhodly pro expanzi, která je málem vymazala z letecké mapy. To je hlavní příčina toho, že léta nenakupovaly nová letadla a spíše veškerý majetek rozprodávaly. I se staršími stroji se dá létat, pokud jsou dobře udržované.

Jenže ani nová, nablýskaná letadla se snad větším místem na nohy než mají jejich současná, nezmění skutečnost, že jejich palubní personál neví nic o chování k zákazníkům. O běžném zpoždění všech jejich spojů ani nemluvě (cca před týdnem tu vyšel článek o zpoždění dle leteckých společností…určitě se jednalo o zfalšovanou statistiku, protože zde ČSA i Travelservis vyšly jako nejhorší)

Tom

Pane Rudo, nepředjímejte, nestrašte, to se všechno uvidí. Tady ty zaručené závěry a moudra ty mám fakt nejradši..myslím, že si to možná víc přejete než tomu sám věříte…nevnucujte tady lidem váš ničím nepodložený názor…

Rudolf

Absolvoval jsem přes 300 letů, takže ničím nepodložený názor nemám. ČSA/Travelservis bývaly před příchodem Tvrdíka dobrou aerolinkou, pak to s nimi šlo nahoru dolů, ale služby se snažily udržet. Poslední 2 roky je jim vše jedno, k cestujícím se nechovají jak k zákazníkům (velmi slušně napsáno). Nikdy jsem nezažil, aby mi stevardka na stížnost, že je v letadle hrozná zima odpověděla: že se už ptala kapitána po stížnostech ostatních cestujících a že začne topit až budeme přistávat s dovětkem, že nejspíš onemocním stejně jako pár dalších cestujících. Takovou otevřenou aroganci jsem nikdy jinde neviděl. A ve Vídni mohou uspět jen… Číst vice »

marty-t2

jéje – TVS jde dobrovolně do extrémně tuhé konkurence… Tak to jsem zvědavý zda ve vysocekonkurenční Vídni uspějí. Zatím totiž hřešili na to, že jsou v našich končinách téměř monopolní dopravce, ale čím chtějí uspět ve Vídni když cenovou laťku mají nastavenu vysoko a kvalitu služeb nízko ? Ale třeba překvapí a nadšení rakouští cestovatelé hromadně opustí zavedené dopravce, jen aby mohli konečně využít dopravce snů který jim byl dosud odpírán… 🙂

Jen tak

V nasich koncinach monopolni dopravce?

A na tento nesmysl jste probiha prisel kde?

Rudolf

Travelservice je nejhorší letecká společnost v Evropě s neskutečně arogantními letuškami, nulovýmí službami, garantovaným zpožděním alespoň 2 hodiny na každém letu.

Stačí se podívat na skytrax, jakou má „Smartwings“ nebo „ČSA“ reputaci.

A bohužel má v ČR monopol co se týče charterových letů / letů s českými cestovními kancelářemi.

Bob

Nulové služby spočívají např. v tom, že mají odbavené zavazadlo do 15 kg zdarma. Slabý, Ryanair nebo Wizzair už mají zpoplatněné i příruční zavazadlo.

Martin Hanzal

Prosím ne! Tyhle evropské Air Koryo nám na Schwechat necpěte!

Jakub

Kterou linku, kterou z Vídně využíváte vstupem tvs nebudete moci využívat, nebo jak jinak se vás jejich vstup tam dotkne?

Rudolf

Ve Vídni neuspějí. Co by jim nabídli? Garantované zpoždení, neexistující služby, aroganci a trojnásobné ceny oproti Austrianu například?

Martin

Rad si pockam, jak to za rok bude vypadat, ale nechapu Vase velkohuba prohlaseni, ze automaticky neuspeji. Nikdo Vas s nima letat nenuti. Nerikam, ze delaji vse dobre, ale ani spatne, poridit nova letadla a neustale se rozrustat, a pritom byt stale v zisku, to se moc spolecnostem nedari.

Ondra

To je slovo experta