Travel Service převzal letos poslední 737 MAX 8, 15 přiletí příští rok. Firma začne létat i z Vídně

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště PrahaPrvní přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service převzala o víkendu poslední z šesti boeingů 737 MAX 8, které letos plánovala zařadit do své

Letecká společnost Travel Service převzala o víkendu poslední z šesti boeingů 737 MAX 8, které letos plánovala zařadit do své flotily. Stroj s imatrikulací OK-SWF je letos už šestým. Po sedmi měsících provozu si nákup nových strojů firma pochvaluje. Firma současně oznámila zahájení letů také z Vídně.

Poslední letadlo v barvách obchodní značky SmartWings přistálo v neděli ráno na pražském letišti poté, co absolvovalo téměř desetihodinový přímý let z amerického Seattlu. První komerční lety s cestujícími uskutečnil nový letoun už v neděli, kdy byl nasazen na pravidelné linky SmartWings z Prahy do španělské Málagy a Olbie na Sardinii.

Travel Service vsadil na moderní stroje Boeing 737 MAX a naše zkušenosti s nimi ukazují, že toto rozhodnutí bylo správné. Boeingy 737 MAX 8 splnily naše očekávání a díky delšímu doletu můžeme rozšiřovat síť destinací a nabídnout nová přímá letecká spojení. Letouny 737 MAX 8 budou během zimního letového řádu nasazeny na linky nejen z Prahy, ale také z Varšavy, Katowic, Tel Avivu, Bratislavy a nově také z Vídně,“ říká Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

Vídeň je novým městem, odkud český dopravce létá.  Jde o poměrně překvapivý krok, protože ve Vídni letos začala podstatně větší konkurenční boj, než v minulosti. Z rakouské metropole začal létat Wizz Air, aerolinky Laudamotion financované Ryanairem a také Level patřící do skupiny International Airlines Group.

Podle Travel Service letadlo nabízí větší komfort a pohodlí pro cestující. 737 MAX 8 má konfiguraci s celkovou kapacitou 189 sedadel v ekonomické třídě, na palubě má wi-fi systém palubní zábavy.

Do konce roku 2023 bude mít Travel Service ve flotile celkem 39 těchto moderních strojů. Osm letounů 737 MAX kupuje Travel Service přímo od výrobce letadel společnosti Boeing, ostatní letadla si pronajme od leasingových společností (GECAS, AerCap, ALC, BOC Aviation).

Tagy boeing 737 MAX 8 Travel Service
17 komentářů