Travel Service nakoupí více nových boeingů, objednal dalších devět 737 MAX

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Největší tuzemská letecká společnost pořídí více nových letadel Boeing 737 MAX. Oproti původním plánům na koupi a leasing třiceti strojů

Největší tuzemská letecká společnost pořídí více nových letadel Boeing 737 MAX. Oproti původním plánům na koupi a leasing třiceti strojů se firma dohodla s dvěma leasingovými společnostmi na dodávce dalších devíti kusů.

Firma smlouvu na dodávky dalších devíti letadel podepsala v listopadu, během příštích šesti let tak dopravce téměř kompletně obmění svoji flotilu. Poslední nové letadlo má do flotily zařadit v roce 2023.

„Flotila Travel Service projde do roku 2023 zásadní modernizací. Objednávkami třiceti devíti nových moderních letadel Boeing 737 MAX se Travel Service řadí mezi nejvýznamnější provozovatele letounu 737 MAX v regionu. Jsme přesvědčeni, že letadlo Boeing 737 MAX je pro nás jedním z nejvhodnějších a zapadá do naší strategie rozvoje sítě desitnací, “ řekl Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

Pořízení celkem 39 letadel je největším nákupem  v historii českého letectví.

Osm strojů 737 MAX kupuje Travel Service přímo od výrobce společnosti Boeing, ostatní letadla si pronajme od leasingových společností (GECAS, AerCap, ALC, BOC Aviation). Kdo konkrétně stojí za poslední objednávkou, firma neuvedla.

První 737 MAX se objeví ve flotile v lednu příštího roku, Travel Service ho nasadí na linky do Dubaje, Salalahu, Kapverdské ostrovy, Kanárské ostrovy a na Zanzibar.

Letoun 737 MAX bude mít konfiguraci sedadel s celkovou kapacitou 189 míst a bude vybaven nejmodernějšími technologiemi Wi-Fi systému palubní zábavy.

Travel Service je dlouhodobě věrný boeingům, výjimkou jsou jen krátkodobé výpomoci od jiných dopravců během letní špičky, kdy firma létá i s Airbusy. Ve flotile má ještě jeden Airbus A330 pro lety většinou z Polska. Oproti stávajícím 737 má nový model větší dolet, nižší spotřebu paliva a větší komfort a pohodlí pro cestující. Aktuálně má firma ve flotile 32 boeingů 737, jeden A330 a čtyři Cessny 680 Citation pro privátní lety.

Boeing 737 MAX bude poháněn novým typem motorů LEAP-1B CFM International s výrazně lepší ekonomikou provozu. Je také vybaven novým typem wingletů zlepšující aerodynamické vlastnosti křídla, čímž je letadlo o 14% úspornější než současná generace Boeingu 737, to všechno znamená i znatelně nižší zátěž pro životní prostředí. Výrazně nižší je také hluková stopa letoun,“ dodal Luděk Stašek, technický ředitel Travel Service. Kabina je v provedení „Boeing Sky Interior“, který díky LED osvětlení navozuje atmosféru hvězdné oblohy.

Tagy boeing Travel Service
4 komentáře