cargo

Travel Service odhalil první destinace pro Boeing 737 MAX

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Letecká společnost Travel Service finalizuje plány na nasazení nových letadel Boeing 737 MAX, která od ledna začne přebírat. Poletí s

Letecká společnost Travel Service finalizuje plány na nasazení nových letadel Boeing 737 MAX, která od ledna začne přebírat. Poletí s nimi cestující na nejdelších trasách Travel Service z Prahy.

„Letoun nasadíme na linky do do Dubaje, ománského Salalahu, na Kapverdské a Kanárské ostrovy.  V následujících měsících 2018  přibude do flotily Travel Service ještě dalších pět těchto nových moderních letadel,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Travel Service objednal u Boeingu a leasingových společností dodávku více než třiceti letadel, které jsou oproti stávají generaci úspornější a mají větší dolet. Stejný letoun si kupuje například polský LOT, který včera absolvoval s letadlem první zkušební let.
Travel Service nemá jisté, že bude prvním dopravcem, který v Praze letadlo nasadí na pravidelnou linku.

Prvenství s novým letadlem v Praze má norský dopravce Norwegian, který ho 14. září nečekaně poslal na ruzyňské letiště jako náhradu za jiný stroj.

Pravidelně se má 737 MAX objevit na lince Praha – Dubaj společnosti Flydubai. Zda to bude dříve, než už Travel Service, není jasné.  Ten oficiálně sice v letovém řádu počítá s nasazením letadla až od konce března, objeví se na lince zřejmě už dříve.

Server Routes Online uvedl, že má začít létat od 23. prosince. Firma dnes potvrdila, že létat začne.

Boeing 737 MAX je zatím podle počtu objednávek mimořádně úspěšným letadlem, díky kterému i letos Boeing výrazně překoná v objemu nových zakázek svého evropského rivala Airbus. Firma má na letadla už téměř čtyři tisíce objednávek.

 

Tagy 737 max boeing boeing 737 MAX 8 flydubai Travel Service
2 komentáře