LOT 3a leaderboard

Travel Service může ovládnout České aerolinie, odsouhlasil antimonopolní úřad

Údržba letounu ATR v hangáru Czech Airlines Technics. Autor: CSATÚdržba letounu ATR v hangáru Czech Airlines Technics. Autor: CSAT

Letecká společnost Travel Service může získat kontrolní balík akcií v Českých aeroliniích. Tak zní verdikt českého Úřadu pro ochranu hospodářské

Letecká společnost Travel Service může získat kontrolní balík akcií v Českých aeroliniích. Tak zní verdikt českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. „Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci,“ uvedl úřad v tiskovém prohlášení.

Travel Service, který vlastní v ČSA 34 procent akcií, se dohodl na odkupu dalších 44 procent od Korean Air, o čemž deník Zdopravy.cz informoval jako první. Travel Service má zároveň předběžnou dohodu i o akvizici necelých dvaceti procent akcií, které dosud prostřednictvím společnosti Prisko drží stát.

Tím by firma Jiřího Šimáně a Romana Vika získala téměř 98 procent akcií v ČSA. Stát ale ještě může od transakce couvnout, definitivní rozhodnutí musí vydat do pěti dnů od verdiktu posledního antimonopolního úřadu, jehož souhlas je potřeba.

Antimonopolní procedura totiž neběží jen v České republice, transakci zkoumají například i v Rusku či Izraeli.

Tagy České aerolinie ČSA Travel Service ÚOHS
Žádné komentáře