Travel Service mění nátěr letadel. Místo červené bude oranžová a logo SmartWings

Největší tuzemský letecký dopravce se rozhodl s výměnou a velkou modernizací své flotily také zcela změnit barevnou podobu svých letadel.

Největší tuzemský letecký dopravce se rozhodl s výměnou a velkou modernizací své flotily také zcela změnit barevnou podobu svých letadel. Barevné schéma letadel Travel Service, které vzniklo v 90. letech, postupně zmizí a do roku 2023 ho nahradí nové zbarvení, které už teď cestující mohou vidět na některých letadlech.

Pokud jste letěli na dovolenou z Česka v posledních letech, s velkou pravděpodobností jste nastoupili do Boeingu 737-800 s bílým trupem, modrou směrovkou a prvky červené a modré barvy různě umístěných na celém letadle včetně nápisu Travel Service. Soukromý dopravce, který nedávno ovládl ČSA, má na trhu letů z Česka do Středomoří bezkonkurenčně největší podíl. Takto zbarvených letadel ale bude ubývat. Žádné nové letadlo, které Travel Service zařadí do flotily, už v tomto nátěru nebude.

Nová letadla Boeing 737 MAX 8, kterých má dopravce objednáno celkem 39 a které postupně nahradí starší stroje, ponesou už jiné zbarvení s nápisem SmartWings. Právě pod touto značkou rozvíjí dlouhodobě Travel Service svoji značku pravidelných letů. Jde o kombinaci bílé, oranžové a modré barvy.

Nový Boeing 737 MAX 8 v továrně v Boeingu v USA. Foto: Travel Service

Nový Boeing 737 MAX 8 v továrně v Boeingu v USA. Foto: Travel Service

Nová letadla Boeing 737 MAX, která Travel Service zařadí do flotily, budou v barvách naší obchodní značky SmartWings,“ potvrdila mluvčí firmy Vlaďka Dufková. Firma neplánuje, že by stávající letadla náhle posílala na přelakování. Flotila ale prochází díky nákupu 39 nových letadel velkou výměnou a postupně letadla ve starém nátěru zmizí.

Podle ní jde o logický krok, který souvisí s tím, jak se Travel Service postupně mění z charterového dopravce v aerolinku s pravidelnými lety. Loni už více než polovina cestujících v letadlech Travel Service letěla na pravidelných linkách SmartWings. Jde o trend, který firma začala nenápadně už loni, poslední letadlo v původních barvách zařadila firma do flotily v roce 2016. Teprve teď ale dopravce poprvé oficiálně potvrdil, že původní zbarvení končí.

Tagy smartwings Travel Service
Žádné komentáře