Travel Service bude mít poprvé základnu v USA, zvažuje expanzi do Afriky

Boeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel ServiceBoeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel Service

Poprvé v historii bude mít společnost Travel Service  během zimy základnu pro jedno ze svých letadel ve Spojených státech amerických.

Poprvé v historii bude mít společnost Travel Service  během zimy základnu pro jedno ze svých letadel ve Spojených státech amerických. Z Miami a Orlanda začíná létat pro haitskou společnost Sunrise Airways. Dopravci pronajala své letadlo i s posádkou formou ACMI pronájmu.

Lety začaly minulý týden, jde o jeden boeing 737-800,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Kontrakt potvrdily v tiskové zprávě i Sunrise Airways.  Podle zprávy začnou lety z Orlanda 18. října, z Miami 14. listopadu. Mezitím letadlo Travel Service létá na jiných linkách haitského dopravce do destinací v Karibiku, například na Kubu. Kontrakt trvá do 30. dubna příštího roku.

Jde o další smlouvu na využití letadel Travel Service přes zimu. Dlouhodobě spolupracuje firma s kanadskými dopravci Sunwing a Air Transat, pro které zajišťuje provoz na linkách mezi Kanadou a Karibikem.

Největší česká aerolinka, pro kterou je ale klíčový hlavně středoevropský trh, se ale rozhlíží i po další expanzi na jiné kontinenty. Ve výroční zprávě za minulý rok poprvé vedení přiznává, že analyzuje možnosti vstupu na asijský, americký nebo africký trh.

„V zájmu zajištění perspektivy provádíme marketingová šetření a hledáme nové perspektivy a tržní příležitosti v zemích Asie, Severní a Jižní Ameriky a Afriky,“ uvedl šéf společnosti Roman Vik ve výroční zprávě. Zájem o Afriku ve výroční zprávě  dává do souvislosti především se snahou některých zemích otevřít letecký provoz, podobně jako se to stalo v Evropě či USA.

Travel Service podle poslední výroční zprávy loni utržil bez započítání dceřiných firem 15,5 miliardy korun, což je meziroční nárůst o více než 700 milionů korun. Zisk nepatrně stoupl na 193 milionů korun. Zisk firma nechala nerozdělený a použila ho na další rozvoj, především platbu záloh na nové boeingy 737 MAX8, které má dopravce začít přebírat na začátku příštího roku.

V případě celé skupiny, tedy i včetně firem například v Polsku či Maďarsku a podle mezinárodních účetních standardů vykázal Travel Service čistý konsolidovaný zisk ve výši 344, 5 milionů korun, konsolidované tržby dosáhly téměř 17,1 miliard korun. V roce 2015 byl čistý konsolidovaný zisk  324,4 milionů korun, tržby 16,7  miliard korun.

Tagy Sunrise Airways Travel Service
Žádné komentáře