Travel Service přesunul první 737 MAX 8. Cesta trvala přes deset hodin, v Praze zvládl ještě průlet

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště PrahaBoeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service převzala první z 39 nových boeingů 737 MAX 8, které postupně zásadně promění její flotilu. Z

Letecká společnost Travel Service převzala první z 39 nových boeingů 737 MAX 8, které postupně zásadně promění její flotilu. Z letiště Boeing Field Airport v americkém Seattlu vzlétlo letadlo v 18:02 tichomořského času, v Praze přistálo ve 13:17.

První letadlo má registraci OK-SWA, průběh letu bylo možné sledovat na Flightradar24.com. Cesta zabrala nakonec deset hodin a patnáct minut, během které letadlo urazilo 8 387 kilometrů. Běžně takový dolet nový boeing nemá, letět takto daleko bez mezipřistání mohl díky tomu, že byl prázdný. Pro letecké fanoušky připravili piloti ještě překvapení, takzvaný nízký průlet na hlavní ruzyňskou dráhou.

Let prvního 737 MAX 8 pro Travel Service ze Seattlu do Prahy. Foto: Flightradar24.com

Let prvního 737 MAX 8 pro Travel Service ze Seattlu do Prahy. Foto: Flightradar24.com

Přílet nového Boiengu 737 MAX 8 do Prahy včetně průletu. Foto: Flightradar24.com

Přílet nového Boiengu 737 MAX 8 do Prahy včetně průletu. Foto: Flightradar24.com

Nákup nových letadel je největší objednávkou tuzemské aerolinky. Pro český trh jde o zásadní zprávu: jde o letadlo, kterým už letos a v dalších letech bude létat většina dovolenkářů z Česka k moři. Travel Service má na leteckých spojeních z Česka do přímořských destinací výrazně většinový podíl.

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště PrahaBoeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště PrahaVodní slavobrána pro nový 737 MAX 8 pro příletu v Praze. Foto: Letiště Praha

Travel Service představí letadlo ve čtvrtek novinářům a obchodním partnerům na speciálním letu, od 4. února se dostane i na první linky. Ještě letos má Travel Service převzít šest nových boeingů, všechny budou v nátěru SmartWings. Zda je to konec provedení s barvami Travel Service firma nechce říct.

Nejde ale o jedinou změnu ve flotile. Travel Service současně mění i boeingy 737-800, které tvoří základ letového parku. Už o víkendu zmizel z flotily letoun s registrací OK-TSA, který létá už od roku 2001. O pár týdnů dříve skončil u firmy stejný typ boeingu z roku 2004 (OK-TVE).
Místo nich přijdou kromě zcela nových 737 MAX 8 ještě tři boeingy 737-800. Má jít například o deset let starý stroj po Oman Air a necelých 8 let starý boeing po Norwegian.

Mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková potvrdila, že letos ke změně ve flotile dojde. „Dvě letadla flotilu opuští. Nově přibude letos šest nových 737 MAX 8 a tři 737-800,“ dodala Dufková. Oproti loňské letní sezóně bude mít firma o letadlo navíc, celkem bude mít na svých základnách 50 letounů, k tomu dalších pět ještě v kategorii business jetů.

Travel Service využívá stále více Čechů pro lety na dovolenou i za obchodem. Loni jsme českým cestovatelům prodali více než 35 tisíc letenek této společnosti, což je v meziročním srovnání o 40 % více. Mezi destinacemi vede Londýn. Kromě toho má ale Travel Service také většinový podíl na trasách do přímořských letovisek, kterým loni vévodily Burgas, Split a Málaga. Spousta Čechů si tak nový Boeing 737 MAX 8 bude moci vyzkoušet na vlastní kůži,“ komentuje Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Tagy boeing smartwings Travel Service
2 komentáře