LOT 3a leaderboard

Travel Service kupuje od Emirates podíl ve svém dodavateli jídla na palubu

Nakládání letadla A380 společnosti Emirates palubním občerstvením. Foto: Alpha FlightNakládání letadla A380 společnosti Emirates palubním občerstvením. Foto: Alpha Flight

Společnost Travel Service koupila podíl ve výši 20% ve společnosti Alpha Flight a.s., která je jeho hlavním dodavatelem palubního občerstvení

Společnost Travel Service koupila podíl ve výši 20% ve společnosti Alpha Flight a.s., která je jeho hlavním dodavatelem palubního občerstvení v Praze.

Transakci serveru Zdopravy.cz potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková a místopředseda představenstva Alpha Flight František Šír. Cenu transakce nekomentovali.

Vstup do společnosti Alpha Flight nám umožní další zkvalitnění nabídky služeb našim klientům v oblasti cateringu a prodeje zboží na palubách letadel,“ řekla Dufková. Podle dohody bude mít Travel Service jednoho zástupce v představenstvu cateringové společnosti.

Jednání o vstupu do firmy trvaly několik let. Travel Service je pro Alpha Flight jedním z největších zákazníků, dělá zhruba 20% obratu.

Jediným akcionářem firmy byla dosud Alpha Flight Group se sídlem v Manchesteru, ta patří ale do skupiny dnata poskytující kromě cateringu například handlingové služby. dnata patří pod dubajskou skupinu Emirates Group. Česká pobočka patřila původně ČSA, šlo ale o jednu z prvních činností, kterou tehdy ještě státní dopravce prodal.

Alpha Flight je hlavním poskytovatelem v oblasti cateringu a palubního občerstvení na Letišti Václava Havla. V roce 2015 měla firma zisk 3,6 milionu při obratu 360 milionů korun. Kromě letadel dodává občerstvení i do vlaků Leo Express.

Tagy alpha flight dnata Travel Service
Žádné komentáře