Transdev expanduje na Slovensku, ovládl SAD Prievidza

Autobusy SAD Prievidza. Foto: SAD PrievidzaAutobusy SAD Prievidza. Foto: SAD Prievidza

Transdev poprvé na Slovensku vstupuje do krajské regionální dopravy.

Po získání zakázky na provoz MHD v Nitre ovládl francouzský dopravce Transdev dopravu v dalším slovenském regionu. Firma poprvé vstoupila i do segmentu linkové dopravy pro kraje. Stala se 100% akcionářem společnosti SAD Prievidza.

Dopravce to uvedl v tiskové zprávě. Ovládl tak společnost s flotilou 214 autobusů a téměř 400 zaměstnanci. Působí zejména v Trenčínském kraji, kde má desetiletou smlouvu na provoz regionálních linek. Kromě toho zajišťuje ještě MHD ve městech Prievidza, Bojnice, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Handlová. Od 1. září začne navíc provozovat Transdev MHD v Trenčíně.

Věříme, že pro další rozvoj a budoucnost firmy jsme vybrali toho nejlepšího majitele, který naváže na naše úspěchy. Transdev je nadnárodní inovativní hráč, který se velmi rychle etabloval na českém a slovenském trhu a je považovaný za spolehlivého partnera,“ řekl předchozí vlastník Maroš Buocik.

Skupinu Transdev vlastní francouzská finanční skupina Caisse des Dépôts (66 %) a německá skupina Rethmann (34 %). Zaměstnává téměř 82 tisíc lidí.

Tagy SAD Prievidza Transdev
6 komentářů