Letecké společnosti Letectví

Tenerife a Kalábrie. Ryanair rozšířil nabídku letů z Prahy s přestupem

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha
Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair přidala do seznamu destinací, kam lze z Prahy letět na jednu letenku, další dvě místa. Cestující si mohou nově koupit spojení z Prahy na Tenerife a do Lamezia Terme s přestupem v belgickém Charleroi.

Ryanair zavedl službu letů s přestupem před dvěma lety, postupně ji rozšiřuje. Využil toho, co už dříve řada cestujících i prodejců nabízela: kombinace dvou různých letenek přes evropské základny Ryanairu do některých destinací, kam neexistuje přímé spojení.

V Česku tento postup zavedla například společnost Kiwi.com. Koupí přes Ryanair dopravce garantuje přestup v rámci terminálu bez toho, aby se museli cestující na letišti s přestupem znovu odbavit. Další výhodou je i pak nárok na kompenzaci v případě ztráty přípoje kvůli zpoždění prvního letu.

Službu běžnou u klasických aerolinek nízkonákladový Ryanair dlouho odmítal, postupně ale firma zjistila, že jde o alternativní způsob, jak zaplnit svá letadla, především díky své široké síti linek.

V Charleroi nabídne Ryanair celkem 27 nových spojení s přestupem, Prahy se týkají lety na Kanárské ostrovy a do italské Kalábrie.

Zatímco u většiny aerolinek je na přestup je většinou na přestup od jedné do tří hodin, Ryanair nechává cestujícím na přestup běžně i šest hodin, v některých případech ale i pod tři hodiny. Ceny z Prahy na Kanárské ostrovy začínají u zpáteční letenky na necelých sedmi tisících, Smartwings jsou u přímých letů na Tenerife na cenách kolem deseti tisíc korun. U Kanárských ostrovů dlouhodobě platí, že se často výrazně vyplatí letět z Německa či Rakouska, kde je u letů větší konkurence.

V případě Lamezia Terme začínají nejlevnější ceny kolem čtyř tisíc korun, u Smartwings stojí lety zhruba dvakrát tolik.

Ryanair nabízí z Prahy s přestupem už aktuálně do 12 destinací. Dosud nabízel lety přes letiště Milan Bergamo, především pak do Itálie (Brindisi, Cagliari, Catania, Neapol, Palermo a také Bari, kam současně létá z Prahy i přímo), Atén, Lisobonu, Porta a Valencie.

tagy
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Létat z Prahy na jih Itálie s několikahodinovým přestupem v Belgii mi přijde jako dost nelogická nabídka …

Jen tak

TUro vetu jsem moc nepochopil…

“Zatímco u většiny aerolinek je na přestup je většinou na přestup od jedné do tří hodin….”

Co tim chtel basnik rici?

Daniel Mach

Není to ten samý Ryanair, který kvůli nedostatku letadel zrušil lety z Pardubic? Problém bude asi někde jinde, než v nedostatku letadel.

Jen tak

Ten clanek jste asi moc nepochopil, ze? On neni o zavadeni novych linek.

Adrian

Vloni s Wizzem z Katowic na Tenerife za 3500.

Qvido13

Letět se Smart Wings z Prahy do Lamezie za 8k nebo z Vídně do LA nebo San Francisca za podobnou cenu…..to je dilema 😂😃

Nicky

Ty ceny letenek z Prahy jsou někdy opravdu tragické:
Řecko se Smartwings 8.500 (bez jídla a kufrů), Kalifornie z Vídně 7.500 (také bez kufrů, ale s jídlem).

Nicky

Lanzarote z Berlína za 1.250 czk s EasyJet .