Letectví

TAP poslal do Prahy výjimečně větší Airbus, propaguje s ním Portugalsko

Airbus A330 společnosti TAP Portugal mimořádně nasazený na linku Lisabon - Praha. Foto: Letiště Praha
Airbus A330 společnosti TAP Portugal mimořádně nasazený na linku Lisabon - Praha. Foto: Letiště Praha

Airbus A330-300 nahradil dnes výjimečně na lince mezi Prahou a Lisabonem běžně nasazovaný Airbus A319 společnosti TAP Portugal. Letecká společnost  se tak rozhodla přispět k oslavám 80. výročí Letiště Václava Havla Praha.

Letadlo svým nátěrem  propaguje Portugalsko jako turistickou destinaci a možnost cestujícím zůstat při přestupu několik dní v Portu nebo Lisabonu. Současně do Prahy přiletěli  významní portugalští sommeliéři, kteří přímo na palubě A330 degustovali na trase mezi Prahou a Lisabonem  portugalská vína.

Ti tak vybírali, jaká vína se objeví v nápojovém lístku v další sezóně, jelikož TAP Portugal nabízí cestujícím v economy a business třídě široký výběr kvalitních portugalských vín zdarma v ceně letenky,“ řekla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

TAP létá mezi Prahou a Lisabonem létá devětkrát týdně, většinou s Airbusem A319.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

TAP má nejkvalitnější servis ze všech evropských společností. V porovnání s ČSA, Air France nebo Lufthansou se i v economy připadám jako zákazník. Za podobné peníze se přímo dá do Lisabonu dostat z Prahy s ČSA hladoletem nebo s TAPem s plným servisem. Doporučuji vyzkoušet obojí 🙂