TAP bude mít na lince z Prahy do Lisabonu konkurenci, třikrát týdně easyJet

Nástup do Airbusu A320 společnosti easyJet na letišti Schönefeld. Foto: Flughafen BerlinNástup do Airbusu A320 společnosti easyJet na letišti Schönefeld. Foto: Flughafen Berlin

Linka je součástí nových spojení nízkonákladového dopravce pro příští letní letový řád.

Nízkonákladová letecká společnost easyJet pustila do prodeje nové destinace pro letní letový řád roku 2023. Jako první o tom informoval twitterový účet SeanM. Seznam obsahuje na dvacet nových linek, nechybí na něm ani spojení Praha – Lisabon. Velkou řadu linek získá Velká Británie. Vůbec poprvé se dopravce objeví v Lurdách, jih Francie spojí s milánským letištěm Malpensa.

Pravidelná linka mezi Prahou a Lisabonem odstartuje 31. března, easyJet si na ní bude konkurovat s TAP Air Portugal, který v příští letní sezóně plánuje létat mezi oběma městy denně.

Easyjet bude spojení provozovat třikrát týdně; vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Letenky na všechny nové linky, včetně té pražské, jsou již v prodeji na internetových stránkách a v mobilní aplikaci dopravce. Zpáteční letenka do Lisabonu pro jednu osobu začíná na 1627  korunách, v ceně je malé příruční zavazadlo.

Ve středy a pátky bude linka startovat z pražského letiště v 11:35 a v Lisabonu přistane ve 14:15. V pondělky je odlet a přílet naplánován o pět minut dříve. Z Lisabonu jsou odlety psané na pondělky, středy a pátky v 6:10. Přílet do Prahy následuje v 10:40. EasyJet létá z Česka do Portugalska ještě do Porta, linka ale v březnu skončí.

Tagy easyjet letiště praha LIS Lisabon Praha - Lisabon prg PRG-LIS
14 komentářů