dpp

SŽDC zrekonstruovala trať z Varů do Mariánských Lázní

Rekonstrukce tratě Karlovy Vary - Mariánské Lázně. Autor: SŽDCRekonstrukce tratě Karlovy Vary - Mariánské Lázně. Autor: SŽDC

Správa železniční dopravní cest opravila lokálku mezi dolním nádražím v Karlových Varech a Mariánskými Lázněmi. Z tratě tak zmizely pomalé

Správa železniční dopravní cest opravila lokálku mezi dolním nádražím v Karlových Varech a Mariánskými Lázněmi. Z tratě tak zmizely pomalé jízdy. Správci železnic práce slavnostně uzavřeli dnes, což oznámili v tiskové zprávě. Vlaky ale na obnovené trati jezdí už od srpna.

Traťová rychlost je 60 kilometrů za hodinu, na některých místech však vlaky musely jezdit mnohem pomaleji. „To se díky stavbě podařilo odstranit, nyní zvládnou jízdu mezi oběma lázeňskými centry za přibližně hodinu a čtvrt,“ uvedl mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Trať označená v jízdním řádu číslem 149 je dlouhá 53 kilometrů a vede z velké části chráněnou oblastí Slavkovský les. Modernizace železničního svršku a spodku byla provedena na přibližně polovině délky trati, v obloucích byly použity ocelové pražce tvaru Y. V úsecích, kde došlo k výměně železničního svršku, byla položena bezstyková kolej. Rekonstrukcí prošlo 25 přejezdů, 19 mostů a 53 propustků.

Oprava vyšla na 830 milionů korun bez DPH, z toho většinu zaplatí evropské fondy.

Tagy Karlovy Vary Mariánské Lázně oprava SŽDC trať
48 komentářů