SŽDC zadala projekt modernizace kladenských nádraží a spojovací trati Metroprojektu

Stanice Kladno-Ostrovec. Pramen: SŽDCStanice Kladno-Ostrovec. Pramen: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty učinila zásadní krok k modernizaci železnice na území Kladna, když v tendru vybrala zpracovatele projektu pro

Správa železniční dopravní cesty učinila zásadní krok k modernizaci železnice na území Kladna, když v tendru vybrala zpracovatele projektu pro vydání stavebního povolení. Stal se jím Metroprojekt s cenou 96 milionů korun, předpokládaná cena byla 90 milionů.

Součástí zakázky je i autorský dozor během výstavby; ta by měla začít podle aktuálního návrhu rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury v roce 2021, hotovo by mělo být za další dva roky. Konkrétně jde o úsek od stanice Kladno po Kladno-Ostrovec, a to včetně přestavby nádraží. Ta by se měla dočkat například nových nástupišť, podchodů či zabezpečovacích a informačních systémů. Jde o součást chystané modernizace celé trati Praha – Kladno s odbočkami na letiště.

„Vše připravujeme koordinovaně s městem, … , zapracovali jsme dva nové prostupy, které umožní vybudovat nové podchody pro chodce a cyklisty,“ uvedl už v únoru náměstek ředitele Stavební správy západ SŽDC Pavel Paidar. Samotné město chce zajistit lepší prostupnost trati hlavně směrem ze Sítné a Kročehlav na Sletiště, kde vzniknou bezbariérové podchody.

Trať zůstane po modernizaci ve stávající stopě, bude dvoukolejná; v konečné fázi modernizace dojde i na elektrifikaci, zatím SŽDC hovoří o přípravě na ni. Podrobnější informace jsou na speciálních stránkách SŽDC.

Kladno přitom zasáhlo do plánů celé tratě na letiště. Prosazuje napojení přes Jeneček, což nedávno podpořila i SŽDC. Ta počítá s tratí, která povede k letištním terminálům ze stanice Praha-Ruzyně přes oblast zvanou Dlouhá Míle. V kombinaci s napojením na Jeneček, což je odbočka v Hostivici, by vznikla velká smyčka, která by umožnila i přímé napojení Kladna na letiště.

O aktuálním stavu celého projektu chtějí dnes zástupci státu i Letiště Praha informovat u kulatého stolu Hospodářské komory, deník Zdopravy.cz to bude sledovat.

Tagy Kladno Kladno-Ostrovec Metroprojekt modernizace projekt
58 komentářů