SŽDC převzalo organizování drážní dopravy na jindřichohradeckých úzkokolejkách

JHMD Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářJHMD Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Provoz na dvou tratích společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) od půlnoci řídí zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Serveru Zdopravy.cz

Provoz na dvou tratích společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) od půlnoci řídí zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Serveru Zdopravy.cz to potvrdil náměstek generálního ředitele pro provoz SŽDC Josef Hendrych. „Smlouvu jsme podepsali v pátek. Provoz budeme řídit z Jindřichova Hradce,“ řekl Hendrych. Podle údajů v registru smluv  je smlouva na dva miliony korun ročně.

Provoz na obou tratích do Obrataně a Nové Bystřice se bude řídit podle předpisu SŽDC D3 pro zjednodušené řízení trati, který se používá zejména na regionálních tratích.

Podle smlouvy bude platit JHMD 125 tisíc korun měsíčně, další peníze zaplatí například za tvorbu jízdního řádu nebo školení zaměstnanců. „V tuto chvíli jsou všichni zaměstnanci JHMD vyškoleni z předpisu D3,“ potvrdil Hendrych.

SŽDC podpisem smlouvy více vytíží své zaměstnance v Jindřichově Hradci, podle Hendrycha ovšem muselo dojít v denních směně k posílení služby výpravčích. JHMD o spolupráci se SŽDC jedná od nehody v srpnu 2016. Drážní inspekce tehdy konstatovala, že drážní doprava je na tratích JHMD řízena v rozporu se Zákonem o dráhách a jeho prováděcími vyhláškami.

Tagy JHMD SŽDC
Žádné komentáře