Letecké společnosti Letectví

Swiss se vrací do Prahy, zatím se čtyřmi lety týdně. Austrian odložily start o další týden

Airbus A220-100 v barvách společnosti Swiss. Foto: Swiss
Airbus A220-100 v barvách společnosti Swiss. Foto: Swiss

Letecká společnost Swiss oficiálně potvrdila, že bude dalším dopravcem, který v Praze obnoví svůj provoz. Od 5. června začne létat čtyřikrát týdně mezi Prahou a Curychem.

Vyplývá to z rezervačního systému dopravce i potvrzení Letiště Praha na twitterovém účtu.

Swiss bude létat s Airbusem A220-100 od pátku do pondělí, jiné dny ne. Každý den má naplánované lety v jiný čas: v pátek v 19:55 z Prahy, v sobotu 15:40, v neděli ve 14:35 a v pondělí v 10:25. Takový letový řád je zatím do konce června, další případné obnovení a rozšíření počtu letů má firma oznámit během v dalších týdnech.

Další z aerolinek ze skupiny Lufthansa ale naopak svůj návrat do Prahy opět odkládá. Austrian Airlines včera oznámily, že neobnoví provoz dříve než 14. června. Původně měla začít létat 7. června. Firma se dosud nedohodla s rakouskou vládou na možné státní pomoci.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan_86

Každá vlaštovka je pro mne dobrým znamením. Osobně se chystám vypadnout z Čech na dovolenou hned v půlce června do Maďarska, ale momentálně nevím, jak. ČSA lety rusí a zavádí podle lunární fáze, letět s přestupem takový kousek mi přijde zbytečné a dráhy se tváří, že Maďarsko neexistuje. Doba je turbulentní, ale třeba by to chtělo už méně hýbat rozpisy a jízdními řády, aby lidé mohli racionálně plánovat, jinak skutečně létat nikdo nebude.

Nekdo

Naprosty souhlad. My meli Madarsko naplanovano na prodl. vikend 8.
5. Tak anad se to nejdrice povede..

Milan_86

Tak ja věřím, že ano a dokonce bych věřil, že i dřív než toho 15. června. Hezky si to užijte 🙂

J.K.

Já uvažuju o Islandu, normálně je to dražší destinace, ale teď to vypadá že tam bude levněji, podle rezervačních systémů… Cca od 15.6. by tam měly létat ČSA, Island oficiálně oznámil že se otevře turistům a testy na virus snad mají být zdarma, tak proč ne…