LOT 3a leaderboard

Šumava: GW Train bude mít čtyři pokladny, jinak se spolehne na automaty a internet

Pokladna GW Trainu na nádraží v Č. Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářPokladna GW Trainu na nádraží v Č. Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost GW Train Regio, která 10. prosince přebírá provoz na šumavských tratích v jižních Čechách, nabídne cestujícím na nádražích celkem

Společnost GW Train Regio, která 10. prosince přebírá provoz na šumavských tratích v jižních Čechách, nabídne cestujícím na nádražích celkem čtyři pokladny. Jejich příprava skončila nebo právě finišuje v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Volarech a Strakonicích. Dalšími prodejními kanály budou automaty přímo ve vlacích a e-shop. Jízdenky budou kontrolovat revizoři. Deníku Zdopravy.cz to potvrdil člen představenstva GW Trainu Pavel Fábera. Firma tak na Šumavě fakticky zreplikuje model z linky R25 Plzeň – Most.

Pokladna GW Trainu ve Strakonicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Pokladna GW Trainu ve Strakonicích.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

České dráhy k dnešku udržují pokladny vedle zmíněných měst ještě ve Vimperku, Vodňanech, Prachaticích a Horní Plané. Jinde jízdenky prodává průvodčí ve vlaku. Průvodčí GW Train nevyužívá. Základní ceny jsou podle Fábery nastaveny tak, aby zhruba odpovídaly tarifu Českých drah IN25. Například za 96 kilometrů dlouhou cestu z Českých Budějovic do Nového Údolí dnes zaplatí držitel karty IN25 104 korun (139 Kč základní jízdné), obyčejné jízdné GW Trainu by mělo být podle zveřejněného tarifu 110 korun. Dvaatřicet kilometrů z Vimperka do Strakonic vyjde cestujícího s IN25 dnes na 40 korun (53 Kč základní jízdné), obyčejné jízdné u GWTR bude 45 korun.

Výňatek z tarifu GW Trainu. Zdroj: GW Train Regio

Výňatek z tarifu GW Trainu.
Zdroj: GW Train Regio

GW Train nabídne i časové jízdenky, slevy pro skupiny, slevy na zpáteční jízdenku (5 procent) nebo slevu za nákup v e-shopu (5 procent). Celoroční jízdenka bude stát 5490 korun. Naopak firma nebude uznávat síťové pasy Interrail.

Nádraží Český Krumlov. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Nádraží Český Krumlov.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Tagy GW Train Regio Šumava
39 komentářů