dpp

Styk silnic I. třídy ve Veselí nad Moravou mají vyřešit dva rondely, ŘSD vypsalo tendr

Úpravy silnice I/54 ve Veselí nad Moravou. Foto: FB profil Veselí nad MoravouÚpravy silnice I/54 ve Veselí nad Moravou. Foto: FB profil Veselí nad Moravou

Celkem budou na krátkém úseku tři rondely; třetí leží nedaleko na I/54.

Ředitelství silnic a dálnic se odhodlalo ke zbudování dvou nových okružních křižovatek na styku dvou silnic I. třídy ve Veselí nad Moravou. Kruhové křižovatky vzdálené od sebe asi 130 metrů mají vyřešit dopravně nebezpečné místo v centru města.

Silničáři aktuálně vypsali tendr na zhotovitele stavby. Ta má začít ještě letos a trvat 14 měsíců. Doprava přitom bude částečně omezena. „Stavba bude realizována po polovinách. Po dobu stavby bude komunikace průjezdná a doprava bude řízena semafory,“ uvedla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Nové řešení styku silnic I/54 a I/55 ve Veselí nad Moravou. Pramen: ŘSD

Nové řešení styku silnic I/54 a I/55 ve Veselí nad Moravou. Pramen: ŘSD

Křižovatka silnic I/54 a I/55 je důležitým dopravním uzlem směrů Hodonín – Uherské Hradiště a Brno – hraniční přechod Strání. Intenzita provozu na styku obou silnic, které se ve Veselí nad Moravou částečně překrývají, se blíží 12 tisícům vozidel denně.

„Společně se zvýšeným pohybem chodců a cyklistů zde dochází k omezování plynulosti a bezpečnosti dopravy,“ zdůvodňuje ŘSD stavbu dvou rondelů. Celkem tak budou na krátkém úseku tři; třetí leží nedaleko na I/54.

Veselí by měla v budoucnu výrazně ulevit od tranzitu dálnice D55. Úsek Moravský Písek – Staré Město by se mohl začít stavět ještě letos. Rozhovor se starostou k dopravní situaci je na stránkách města.

Tagy ŘSD silnice I/54 silnice I/55 Veselí nad Moravou
41 komentářů