Infrastruktura Silnice

Středočeští silničáři dnes místy nevyjeli, padnou za to pokuty

Zimní technika pro údržbu silnic. Ilustrační foto: ŘSD
Zimní technika pro údržbu silnic. Ilustrační foto: ŘSD
Středočeské silnice zůstaly na řadě míst neupravené, i když měla být veškerá technika v pohotovosti.

Středočeští silničáři dnes na některých místech neošetřili silnice kvůli poruchám, podle hejtmančina prvního náměstka Martina Kupky (ODS) za to padnou pokuty. Do budoucna by se podobné výpadky neměly opakovat, uvedl Kupka v tiskové zprávě.

Ve středních Čechách ráno a dopoledne podobně jako v dalších regionech komplikoval dopravu sníh. Silničáři nasadili do terénu všechny sypače. Podle Kupky ale technika někde kvůli poruchám vůbec nevyjela. Výpadky v zásazích silničářů se objevily na některých silnicích druhé a třetí třídy na Berounsku, v Povltaví a také v okrese Praha-západ. Krajská správa silnic přitom podle náměstka ve středu večer rozeslala do všech středisek informaci o předpovědi sněžení a všechna střediska byla v pohotovosti.

„Uměl bych pochopit pomalejší reakci u náhlého přívalu sněhu, ale ne u očekávaného sněžení, a proto za nedostatky v zimní údržbě padnou pokuty,“ uvedl Kupka. Odpoledne jednal s dodavatelskými společnostmi a odpovědnými pracovníky správy a údržby silnic. Z jednání podle něj vzešla dohoda o opatřeních, která by měla do budoucna podobným problémům zabránit.

Policie dnes zaznamenala větší množství nehod, nejhorší následky měla srážka dvou aut u Kostelce nad Černými lesy. Dva lidé při ní zemřeli, další dva utrpěli zranění. Jeden vůz dostal zřejmě na kluzké vozovce smyk a narazil do druhého.

Problémy měly i linkové autobusy. Pražská integrovaná doprava se ráno potýkala s největšími potížemi v okolí Štěchovic, Jílového u Prahy a Černošic.

ČTK

60 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Berťa

Chápu správně, že kraj dá pokutu krajské správě silnic? Tak to bude mazec…. Dokud nebudou dostávat citelné pokuty ředitelé těchto organizací, tak se nic nezmění.

MILANMID

V Praze asi všechno takto funguje ne ????

Bob

O Praze v článku nic není, ale chápu, že z Dálného Východu to může splývat.

pepa

Nevím jak u vás , ale u nás na jihu čech kde jsme správci silnic1a2 tříd tedy krajských silnic a máme je mít na 1 místě tak na jakékoliv zavolání z ŘSD všeho na svých silnicích necháme a musíme rychle na práce na silnicích 1 tříd. Pak to podle toho na krajských silnicích vypadá. A tohle pořadí platí i v zimě. Velikost zimních úseků na údržbu pro sypač jsou takové že se nestíhá, bývali poloviční, ale také vás řidiči pouštěli a na silnici respektovali dnes na vás kašlou jenom nadávají a furt někam volají, že překážíte.

Leinad

Nevím jak dnes, dříve někteří dělali troloviny typu cestou na silnici s vyšší prioritou schválně zvednutá radlice.

L. P.

To maji z toho že dali Otíka po žních Turkovi.

Bob

No spíš to vypadá, že si všechny Otíky nechali v managementu.

lwo

A pokuta to posype? 🙁

franzJosej

pokuta 20000 czk max..a stejne to zaplatime my. i toto jsou statni firmy

Montik

Myslím si že to bude Ave.

Já Já

Asi home office, ne?

zizkovskej

Možná by bylo dobré na tomto místě poznamenat, že středočeská SÚS má aplikaci na sledování zimní údržby vozovek. Každý se může přesvědčit, jak sypače jezdí nebo ne.
http://www.ksus.cz/mapaov/index.html

Pavel

Roztoky – Statenice 8Km 2hod. Všechny ty vandráky zlodějský už měli dávno pozavírat rok 2020 a jde to tady od deseti k nule.

franzJosej

ale neboj rada matl pujde do penze a bude dodelavat d1 a d3 k hranicim. zde neni soudce. cesko

Borůvka

Co tam na tom okrese dělá ten „silničář“ Pánek???

Cestovatel

Nové koště z ods se probralo do zimy? Tak ať pěkně zametá jak umí mluvit. Co řekne zbytečně zraněným a pozůstalým?

blue

Jak kdyby za ten měsíc, co je ve funkci, mohl nový hejtman cokoli ovlivnit. Panejo, nenávist a zaslepenost některých lidí fakt dovede překvapit.

Bob

Že primární odpovědnost za bezpečnost jízdy má vždy řidič?

václav

Tak už je to tady pravda a láska vítězí nad prací -ze silňičářů se stali sezoní pracovníci a je jich tam pár to vše v rámci úspor!! Je zajímavé že dřív taková technika nebyla hodně věcí se dělalo ručně a vše se stihlo! Může mi dneska někdo říct jestli viděl u silnice pravýho cestáře a nebo dlaždiče jak opravoje silnici třeba třetí třídy -prostě se to zaplácne asfaltem a je to a na to máme manažery týmové pracovníky plánovače různé vedoučí vedoucích programátory a další it pracovnky kteří v podstatě o údržbě nic neví?? Jo a mezi náma za 15-16… Číst vice »

Y.K.

Já si tedy nevzpomínám, že by se to někdy dříve stíhalo. Co má paměť sahá, zaručeně připravení silničáři jsou rok co rok zaskočeni nástupem zimy a prvním sněhem.

Silvie

Silničár, tedy řidič sypače, může vyjet pouze na pokyn svého dispečera. Jejich úsek je dlouhý třeba 60km. Za jak dlouho asi takový sypač tento úsek objede?
Nechávají je doma na pohotovosti za pár korun a pak jim zavolají, že mají přijet třeba na druhou hodinu ráno. Jsou to chlapi, kteří mají živit rodinu. Za ty mizerný prachy, co jim platí, to jisto jistě bude dělat každý. Je to přece pohodička a pořád spíte. Zkuste si to někdo.

L. P.

Souhlas. Ani ty dispečery neplati zlatem. S klidným svědomím mohu napsat že mají stejně nebo méně než holky na kase v lidlu. Ale zase nemusí nabízet body a kartičky, to je fakt.

Bob

Silničář, pokud má IQ nad 60, se asi bude taky trochu zajímat o předpovědi počasí, takže nebude zaskočen sněžením, které je očekáváno už tři dny předem.

Pepa

Zima zase překvapila silničáře v okolí Prahy velice, sníh zasypal jim silnice. Nekonečný příběh. A tak jak není schopen nikdo v tomto státě důrazně kontrolovat a regulovat kamionovou dopravu, tak není v tomto státě síla, která by navedla spolehlivý systém údržby komunikací (neberu kalamity). Čest výjimkám.

franzJosej

co kamiony? pologramoti v osobqkach jsou problem

Berťa

Přesně

milan

Vedoucí SČ správy a údržby silnic nepochybně bude argumentovat výrokem známým z loňského prosince při rekonstrukci D1: My jsme sněžení nečekali, nás sníh zaskočil.
Pane Kupko, za fatální selhání musí být vyvozeny personální změny! Doufám, že vedoucí SÚS k vánocům dostane padáka.

franzJosej

jo cesko je anarchie i v teto oblasti. Super byla D5- kolona 25km

L. P.

A bylo posypáno? Je divné že to v zimě klouže i když je posypáno… nechtěl bys to vytřít? D5 byla ošetřena ve 4 ráno. Mohu mluvit jen za některé úseky. Ale pokud to tam i přesto nějaky blb rozštípe záleží už jen na PČR a odtahovkách jak dlouha ta kolona bude. Asi dlouho ŘP nemáš viď🤔

A. Mikulka

Podle jeho způsobu psaní nemá řidičák vůbec, protože nebyl schopen složit zkoušky ani s finanční podporou.

hokyn

D11 byla včera hrozná. V 8hodin ráno silničáři ještě spali.

Martin Florián

Silnice 2. třídy, jedna s nejvíce vytížených tras v ČR, z Hořovic do Příbrami byla do 11:00 bez ošetření! Všude samé nehody, plno hasičů a policistů, ale cestáři nikde! Opět to samé vyhráli jsme volby, dostali jsme svá místečka a tím to celé pro nás končí. Lidé jsou až na posledním místě. Mýsto dobr odvedené práce jsou slyšet jen samé kecy a výmluvy. Pokuty dáte komu? Viník není a nebude! Všichni politici v této zemi jsou zvyklí nic nedělat, vůbec ne pro lidi, jde jim jen o koryta. Pane Kubko, styďte se a celá Vaše ODS, příště Váš hlas ve… Číst vice »

Dusanh

Jasně ty chytrej. Kupka měl jezdit po kraji a s kvérem v ruce nutit vedoucí těch středisek, aby vyjeli.

franzJosej

bez prevychovy se nic nezmeni. vetsina lidi je na nic. sorry

Petr

Možná mu nic jiného nezbyde 😀 Jinak zrovna silnici „smrti“ Příbram-Zdice, by si měl několikrát projet, aby viděl jak taky vypadá krajská silnice. 😀

Bob

No tak mohl třeba už začátkem podzimu ověřit, jestli ve vedení těch středisek jsou kompetentní lidé a jestli jim kraj vytvořil podmínky k řádnému fungování. Samozřejmě že ve chvíli, kdy jde do tuhého, už toho moc nezachrání. Tady naštěstí zatím o nic nešlo, jen o pár centimetříků sněhu.

Petr

Nemohl, nebyl ve funkci 😀

Jakub P

Začátkem podzimu, kdy v tý funkci ještě nebyl a těžko mohl vědět, že ji po říjnových volbách bude mít?

Dusan

Nezlobte se , ale fakt že někdo řeší a druhý den je zveřejněna informace kraje ohledně postihu je opravdu krokem vpřed, zmizela i mantra o,, nepřizbůsobení jízdy stavu a povaze vozovky“. Pokud opravdu určité osobě zodpovědné za tento stav sníží plat či odměny, přepokládám výchovný efekt celé údržby, příklady táhnou. Za mě OK.

Berťa

Ta mantra stále platí. Já bych nesolil třeba vůbec. Projet pluhem a čau.

L. P.

Koho zajíma nějaká dvojka. Tam je čas do jara. Stejne ze tam da jezdit i v létě tankem nebo traktorem.

Petr

I ten traktor tam má problémy 😀

gogo

Co se divíte? Starosta obce Líbeznice a v 7.00 byla silnice jako zrcadlo…silničáři byli tradičně překvapeni….

L. P.

To je na mapě?

Fikusek

lepší zaplatit pár tisíc za pokuty, než vyhazovat statisíce za výjezdy.

Josef Járos

Silničáři u nás pracují jak za komunistů i když mají většinou techniku od západoněmeckých soudruhů vy tupci.Jeden nepochopí jak je možné,že přejede hranice do Rakouska nebo do Německa a silnice pokud není opravdu velká kalamita což je až jeden metr sněhu není problém se sjízdností.Kde je u nás v řízení OSS cosi shnilého, nebo je vedení stejně tupé jako za bolševika.Neuklizené silnice a pak oslovský zákon,, řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky,,za který se dá schovat neschopnost v rozumné míře dát silnice do takového stavu, aby se člověk platící různé daně jdoucí do miliard za používání silnic dočkal normálního stavu jako… Číst vice »

franzJosej

dyt je to tu jak za bolsewika. mozna i horsi. hlavne social davky, uplatky pro pensisty a deti. to jsou cesky modly

L. P.

Sežeň unás řidiče kteří se za letní sezonu naučí bezchybně obsluhovat sypač když celé léto sekají trávu a pak ho dotoho posadí a sypej, hrab…máš za to 20hrubého. A ti starší odchází do penze.

Bob

„řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky“ se používá snad jen tehdy, když je řidič magor a vybourá se. „Oslovský zákon“ je to možná v tom smyslu, že reflektuje výskyt oslů za volanty, řídítky a jinými ovládacími prvky vozidel.

Havel

Rok se s rokem sesel a silnicar se opet divi ze je zima a snezi … 😅

Meli

Silničáři za to nemohou chyba lávky , vždy je to chyba vedení nikoli dělníku , ale šéfu co si pijou kávičku v kanclíku a hrají si hry čumí na holky a berou nehorázné prachy . Okamžitě vyhazov prvních třech nejvlivnějších lidí co to tam řídí . Šmejdi kravatáci banda dementů , podvodníku a ubožáku.

L. P.

Souhlas.vymýšlí se nejrůznější úchylné aplilace aby se mistri a dispečeři nenudili. Nebo…. Policajti zavřou kvůli velké nehode jeden směr dálnice a dispečer dostane tuhle informaci až za hodinu. Celou jednu hodinu… i když by ji měl vědět jako první. Na druhou stranu pichne jakýsi ukrajinec bezdokladů kolo u auta nebo mu dojde nafta a už se musí vyrazit s asistencí okamžitě mu na pomoc. A pokud ne napíše se z ostravy stížnost. Protože tam odsud se řídí celá čr. Tedy i Praha…protoze .??? Tam sídlí Národní dopravni informacni centrum. Divne veci se deji co. Proč v Chacharstánu? …

Berťa

Nejsi debil? Ono je úplně jedno, kde ten dispečer sedí. U nabouraného auta 30 debilů vytáhne telefon, vyfotí si to a jede do pryč místo aby zavolali tomu dispečerovi.

Bob

Lopata, která se necítí odpovědná za kvalitu a výsledky své práce, není silničář. Silničář je ten, kdo nese odpovědnost za stav silnic a jejich údržbu. Ať v kanceláři, nebo za volantem, nebo třeba s tou lopatou v ruce.

Od lesa

Jakže to zpíval ten chachar? V Praze kalamita jak na Sibiři? 3 cm sněhu? Jo ani 3… tak to je masakr.

Anonymas

Kde v Praze byla kalamita? Žádné jsem si nikdo nevšiml, jen novináři hledají senzace, nadruhou stranu lepší než covid.

Od lesa

Kolem Prahy. A když napadne v Praze, tak je to podobný.

martin

problémy jak se píšou byly ve středočeském kraji na silnicích většinou nižších tříd,kde udržbu provádí soukromé firmy. praha letos na 1 a dálnice v okolí taky, což je zase kraj středočeský. tak se vrat do lesa

MLB

Kdyby aspoň drželi hubu, ale ne, prý „jsme připraveni“… 😀

pedro74

Tak silničáři za to můžou, a já myslel že 0,5-1,5 cm sněhu co napadlo. Dnešní cesta Beroun -Vršovice 2:15, jinak při dobré konstelaci i 0:55. C40 ani C80 nejel vůbec, C19 zpoždění 10 minut. D5tka cca Loděnice – Rudná skoro parkoviště, Rudná- Pražský okruh kamiony poskakovaly, auta v levém pomalá jízda.