Infrastruktura Silnice

Středočeští silničáři budou pod novou kontrolou. Zastupitelé schválili vznik dozorčí rady

Oprava silnice v Kutné Hoře. Foto: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje
Oprava silnice v Kutné Hoře. Foto: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje
Na post šéfa středočeských silničářů bude vypsáno výběrové řízení.

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje bude nově pod větší kontrolou. Zastupitelé na své ustavující schůzi schválili vznik dozorčí rady. Ta by měla kontrolovat hospodaření firmy.

K vytvoření dozorčí rady dojde změnou zřizovací listiny. Náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka to vysvětluje tím, že jde o příspěvkovou organizaci s největším rozpočtem a s významnou odpovědností. „Proto by měla dozorčí rada být orgánem, který by měl pomáhat s kontrolou organizace KSÚS SK Radě kraje a i samotné organizaci. Měl by mít úlohu kontrolní, iniciativní a poradní, bude sledovat hospodaření, přicházet s podněty a komunikovat s ředitelem organizace i krajskou radou,“ dodal Kupka, který patří k předkladatelům změny zřizovací listiny.

Dozorčí rada bude sedmičlenná. Předsedu, místopředsedu a členy budou navrhovat jednotlivé zastupitelské kluby. Funkční období dozorčí rady budou čtyři roky. Jejím členům bude náležet měsíční odměna stanovená Radou Středočeského kraje. Svého zástupce bude mít v dozorčí radě i opozice.

Hospodaření krajské správy a údržby silnic dlouhodobě kritizovala v minulém volebním období opozice, i proto je zprůhlednění zakázek jednou z priorit nového vedení.

V dozorčí radě má podle ČTK zasednout například Michael Pánek (ODS), Filip Kořínek (STAN) nebo lídr kandidátky Spojenců Jan Jakob. Piráti budou svého kandidáta vybírat ve výběrovém řízení. Jasné jméno není ani u hnutí ANO, kde se ale hovoří například o Martinu Hermanovi. Na funkci ředitele krajské organizace bude vypsáno výběrové řízení.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
G700

Že by ČNESu a PKB skončilo stavní silnic na Kladně bez projektů?

Martin

Takže konec asfaltérů z Chateau Kotěra? 😀

V. K.

Přátelé paní Jermanové, co tam měli teď 4 roky pré teď musí být hodně smutní.

Ondros

Dozorčí rada budiž, ale stačila by trojčlenná, v tolika lidech jsou to akorát trafiky.

LiborV

Máte pravdu, v soukromé firmě by opravdu stačili 3 lidé v dozorčí radě. Zde jde o erární peníze, a ve 3 lidech by se dali kontroly hospodaření zašvindlicat. Pokud tam bude mít každá strana svého zástupce, je velká šance, že 1 ze sedmi by nemusel mlčet. Není to rozhodnutí čistě ekonomické, ale částečně politické.

franzJosej

a co Praha😰ta impotence je k placi

franzJosej

proc ty minus? nevidite co se tu deje? za 2 roky nic neudelali. diletace na strakonicke se delaji uz 4 mesice. prace pro nemce na 1 noc!!!!

Martin

Jeden pruh na jižní spojce dělali jak dlouho? Protihluková stěna u Zahradního města – akce na 2 stavební sezóny…

On.

Než se vyberou kandidáti, než se sejdou, než zvolí předsedu, než začnou něco kontrolovat, než něco vyřeší budou tu další krajské volby. Výstup bude jediný nevýhodné smlouvy jsou nevypověditelné a viníci nepostižitelní protože už jsou dávno zaměstnáni jinde a případné trestní oznámení se bude pár lety šetřit a než dojde k soudu tak vše vyšumí. Tím neříkám že se má nechat současný stav,ale zlepšení nebude vidět velmi,velmi dlouho. Tak snad bude i vidět nějaká skutečná snaha o změnu silnice ve středočeském kraji ji potřebují.

Luděk S.

Čím dýl, tím víc tam ještě zarobí. Pak se bude muset nastavit jiný model.

Luděk S.

A jak tam teď budou krást? Aha! Tyhle dobrosery nám byl čert dlužnej.

Zrzek

Co chceš pan hejtman Bendl to zprivatizoval, aby dohodil penízky do příbuzenstva. A ať to tak blbě nevypadá muselo se to rozhodit pod více firem. Bohužel nenažranost už je taková, že nezbývá ani na to nejnutnější. Přitom by stačilo, aby se silnice opravovali kvalitněji. O práci a přísun peněz by se nikdo bát nemusel, protože i kdyby se dělalo nejkvalitnějším materiálem a nejlepší prací, stejně než se všechno za 20let dodělá může se začít znovu.

Luděk S.

Tak chci nechat systém jak je. Myslím taky na kamarády, co se chtěj mít dobře.

Zrzek

Systém špatný není, ale to provedení stojí za 2 věci.

LiborV

Paní hejtmanka Pecková zatím stojí stále na stejné straně (občanů) jako v pořadech Na vlastní oči a Reportéři ČT. Zatím strany nevyměnila a kéž ani nevymění.